Нове партнерство України з НАТО: ексміністр розвіяв оптимізм

Костянтин Грищенко розповів, які шанси України вступити до Альянсу

Нове партнерство України з НАТО: ексміністр розвіяв оптимізм

Генсек НАТО Єнс Столтенберг 17 червня привітав Україну з наданням статусу партнера Альянсу з розширеними можливостями. Чи наближає цей статус нашу країну до членства в НАТО, розповів в ефірі каналу "Україна 24" Костянтин Грищенко, ексміністр закордонних справ.

"Немає жодного прямого зв'язку між тим, що було надано НАТО, і можливістю нам найближчим часом в середньостроковій перспективі отримати запрошення до членства. І в сприятливіший час, коли не було війни на сході, анексії Криму, питання про членство в НАТО реально не стояло, ми не могли навіть отримати програму щодо набуття членства", — сказав він.

Популярні відео

Грищенко застеріг українців від помилок щодо НАТО.

"Тому ми не повинні просто бути введені в оману усіма, хто стверджує, що це рішення наближає нас до членства як такого. Це небезпечно тому, що замість розв'язання проблем безпеки найближчого часу ми затуманюємо суспільство", — сказав він.

Читайте також Нове партнерство України з НАТО: віцепрем'єрка розповіла, що це дасть

Нагадаємо, Північноатлантична рада 12 червня визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. Цей статус є частиною партнерської ініціативи НАТО.

Україна стала одним з шести партнерів розширених можливостей разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з Альянсом.

Джерело Україна 24 Теги