Ухвалювати закон про референдум небезпечно – у "Голосі" вказали на ризики

В законопроєкті є норми, які суперечать Конституції, вважають у "Голосі"

Ухвалювати закон про референдум небезпечно – у "Голосі" вказали на ризики

Нардеп від фракції «Голос» Роман Лозинський в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чому його фракція не голосуватиме за законопроєкт про референдум авторства президента Володимира Зеленського.

«Ми дивилися текст законопроєкту, запропонований монобільшістю. Наша відповідь: ні, ми не будемо за нього голосувати.  По-перше, там є норми, які суперечать Конституції, визначається адміністративно-територіальний устрій такими нормами, які не відповідають Конституції, яких немає», - заявив нардеп.

Популярні відео

На його думку, найгірше, що може бути, коли міжнародні договори референдум буде мати право ратифіковувати, а саме таку норму прописують у законопроєкті.

«Що це означає? Що в Мінських угодах можуть прописати адміністративно-правовий устрій, який невизначений, що це таке – області, райони, вся країна, які можуть бути предметом змін міжнародного договору, і ці зміни може ратифікувати референдум. Я хочу наголосити, що референдум, який зараз у Раді розглядається, не консультативний, він не носить характеру, що люди визначились, а ви вже ухвалюйте рішення. А він є остаточним, тобто матиме юридичну силу і набуде чинності», - наголосив Лозинський.

Читайте також: Буде цілий комплекс законів — нардеп про реформу Зеленського

За його словами, коли на сьогодні Росія веде відкриту агресію проти України, приймати на референдумі питання зміни території, адміністративно-територіального устрою і таким чином ратифіковувати будь-які міжнародні договори, є щонайменше небезпечним.

Раніше в "Слузі народу" оцінили плюси та мінуси президентського законопроєкту про референдум в Україні, який 18 червня розглядатиме Верховна Рада. Закон про референдум був однією з головних передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського.

Джерело Україна 24 Теги