Неплатників послуг ЖКГ хочуть карати по-новому: що думають у "Слузі народу"

Депутати від "Слуги народу" розповіли, що не так з законопроєктом про неплатників комунальних послуг

Неплатників послуг ЖКГ хочуть карати по-новому: що думають у "Слузі народу"

У Верховній раді зареєстрували законопроєкт, в якому прописані методи боротьби з неплатниками комунальних послуг. Відповідно до законопроєкту, до 1 жовтня потрібно ліквідувати всі заборгованості або укласти договір про реструктуризацію.

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Качура вважає цей законопроєкт непотрібним.

"Багато законопроєктів, які вносяться, дурні. Саме щодо цього законопроєкту, якщо в ньому передбачаються такі обмеження прав громадян за несплату, то я не те що його не підтримаю, а хотів би, щоб його вся фракція не підтримала", — сказав він.

Читайте також: Буде цілий комплекс законів — нардеп про реформу Зеленського

Зі свого боку, депутат від фракції "Батьківщина" Вадим Івченко заявив, що такий законопроєкт — це кінець партії влади.

"Я думаю, депутати (ініціатори законопроєкту — ред.) лобіюють борги перед обленерго, тобто борги за електрику. Питання в іншому: кожен борг і кожна людина має свої взаємини з постачальником. Хтось неправильно порахував, хтось не поставив лічильник, хтось не додав послугу, у когось батареї були холодні, і вони не хочуть платити, і так далі. Неможливо одним законопроєктом всіх об'єднати. Як тільки монополісти отримають цей закон — а він саме для них був написаний, — вони підуть до людей та будуть, як колектори, вибивати з людей гроші. А це значить, що у нас почнуться великі соціальні конфлікти спочатку на місцях, потім у центрі, і монобільшість більше існувати не буде", — заявив він.

Популярні відео

Додамо, в законопроєкті йдеться, що відстрочити оплату можна на термін до 60 місяців в залежності від суми боргу. Платіж на місяць не може перевищувати 25 відсотків доходу для тих, хто працює, і 20% для пенсіонерів і пільговиків. Якщо всі процедури будуть виконані, боржник збереже право на отримання субсидій або інших пільг.

Якщо людина не погасить борги, або не укладе договір про реструктуризацію, передбачено примусове стягнення 50% зарплати до повного погашення боргів. Якщо вони перевищують суму платежів за три місяці, стягнення може відбуватися за рахунок майна, зокрема, машини або житла.

Якщо немає можливості стягнути борг зі споживача, за кожен прострочений день нараховується пеня. Якщо борг перевищить суму відповідних платежів за один рік, то штраф становитиме 20% від боргу, якщо два роки - 30%, три роки - 50%. Суд також зможе винести рішення про позбавлення боржника водійських прав, права виїжджати за кордон, користуватися зброєю, ходити на полювання.

Джерело Україна 24 Теги