Важливий законопроєкт Зеленського: в "Слузі народу" розповіли про плюси та мінуси

Документ викликав побоювання у частини депутатів від "Слуги народу"

Важливий законопроєкт Зеленського: в "Слузі народу" розповіли про плюси та мінуси

Народний депутат України від "Слуги народу" Василь Мокан в ефірі каналу "Україна 24" оцінив плюси та мінуси президентського законопроєкту про референдум в Україні, який 18 червня розглядатиме Верховна Рада.

Нардеп зазначив, що після першого читання законопроєкт буде доопрацьовуватись.

"Стосовно плюсів-мінусів - про плюси зрозуміло, довго говорити не треба - це регламентація норм Конституції і створення правової бази для проведення всеукраїнських референдумів. Станом на сьогодні у нас відсутнє діюче законодавство з приводу як всеукраїнських, так і місцевих референдумів. Ми зобов'язані як законотворці таке правове поле створити і регламентувати існуючі в конституції норми народовладдя", - зазначив Мокан.

Популярні відео

Коментуючи можливі мінуси законопроєкту, нардеп сказав, що у його колег виникли побоювання щодо референдумів стосовно території України.

"Стосовно ризиків - вчора у нас на фракції "Слуги народу" проходило обговорення цього законопроєкту. Загалом схвальні відгуки. Законопроєкт складається на 75% із того, що розписуються процедури проведення всеукраїнського референдуму, але виникали у колег запитання щодо можливості виносити питання на референдум стосовно змін території", - заявив він.

Читайте також: Це буде дуже рідкісне явище — експерт про наслідки закону Зеленського

Проте, як пояснив нардеп, є чітка заборона виносити на референдум питання, які порушують територіальну цілісність або загрожують національній безпеці України. За його словами, опоненти цього законопроєкту "розкачують зраду, якої насправді немає".

"Я думаю, що у четвер Верховна Рада вирішить взяти законопроєкт за основу і розпочнеться його вдосконалення між першим і другим читанням шляхом поправок і пропозицій народних депутатів. Думаю, що 226 голосів за таку ініціативу знайдеться, і це логічно, оскільки йдеться про один із законопроектів з пакету народовладдя", - заявив Мокан.

Депутат додав, що в "Слузі народу" готові до правок і експертних зауважень, щоб ухвалити якісний закон про референдум.

Раніше народна депутатка України Вікторія Гриб в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про те, як має реалізовуватися народовладдя в Україні.

Нагадаємо, ухвалення закону про референдум було однією з ключових передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського.

Джерело Україна 24 Теги