"Це приклад українського дива": політолог висміяв скандального нардепа

Експерт розповів про петиції шахтарів президенту і про те, що походження коштів Геруса повинні розслідувати контролюючі органи

"Це приклад українського дива": політолог висміяв скандального нардепа

Справі нардепа Андрія Геруса влада має приділити пильнішу увагу. Таку заяву зробив політолог Кирило Сазонов в ефірі каналу "Україна 24".

"Список претензій до голови паливно-енергетичного комітету Геруса завдовжки в кілька кілометрів: починаючи від імпорту російського вугілля та електроенергії, закінчуючи тим, про що говорив Кучеренко — створення злочинної схеми, яка привела до збитків держпідприємств на 50 млрд гривень на оптовому ринку електричної енергії", — сказав він.

Читайте також: "Звідки у нього такі гроші": Москаль про скандального нардепа Геруса

Також експерт заявив, що мета петиції шахтарів президенту - це щоб було оперативне втручання з боку глави держави. Крапку ж повинні поставити НАБУ і ДБР в розслідуванні діяльності Геруса.

"Якщо президент розбереться в цій ситуації та вимагатиме від фракції "Слуга народу" хоча б поміняти голову комітету (енергетичного - ред.), то ця думка буде взята до уваги та реалізована досить швидко. Попереду купа роботи, і без підтримки парламенту енергетична галузь може опинитися в глибокій кризі, яка матиме не тільки економічні наслідки, а й соціально-економічні, що в інтересах Росії, яка заради цього затискатиме  український ринок дешевим демпінгом", — сказав він.

Популярні відео

Політолог заявив, що контролюючі органи повинні розслідувати, звідки мільйони у Геруса.

"Дозволю собі жарт, я називаю це "українським дивом": якщо ти безкорисливо борешся за низькі тарифи на електроенергію для окремих фінансово-промислових груп, рано чи пізно ти стаєш дуже багатою людиною. Але люди, в обов'язки яких входить розслідування і контроль, дозволити собі гумор в цей момент не можуть, вони повинні уважно розібратися, звідки ці гроші, скільки їх насправді, а скільки їх в декларації, чи відповідають витрати доходам і як вони отримані. Тому що, якщо людина явно лобіює імпорт російського вугілля, тільки на "Центренерго" на 400 млн зайшло за ціною, вдвічі завищеною від ринкової, якщо людина лобіює менеджмент, про що говорять бізнесмени, ставить на "Центренерго" свій менеджмент ...

Дуже багато лобізму, дуже багато незрозумілих дій, які завдають шкоди економіці України, вганяють у збитки і державні, і приватні підприємства, при цьому Росія заробляє і одночасно людина (Герус - ред.) стає мільйонером — до нього дуже багато питань має бути з боку контролюючих органів, і партійність, депутатство тут не повинно бути індульгенцією", — сказав політолог.

Раніше Печерський суд зобов'язав Офіс генпрокурора розпочати кримінальне провадження проти Геруса. Його звинувачують у держзраді. У заяві, яка була подана до суду, наголошувалося, що Андрій Герус при ухваленні поправок до законів України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії" та "Про ринок електричної енергії" скоїв злочин "в інтересах невстановлених осіб з порушенням законодавчо визначеної процедури, що призвело до збитків у значних розмірах державним інтересам та інтересам інших споживачів".

Джерело Україна 24 Теги