"Дивно, чому й досі нема справи проти Путіна": експрем'єр про гучний процес

Арсеній Яценюк прийшов до Апеляційного суду, де розглядається скарга захисту експрезидента Віктора Януковича

"Дивно, чому й досі нема справи проти Путіна": експрем'єр про гучний процес

Експрем'єр-міністр, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк не виключає, що задіяні всі внутрішньо- і зовнішньополітичні інструменти, аби скасувати вирок колишньому президенту Віктору  Януковичу. Про це він сказав біля Апеляційного суду Києва, де нині, 15 червня розглядається апеляційна скарга захисту експрезидента Віктора Януковича.

Яценюк нагадав, що 2017 року він та інші українські посадовці давали свідчення в суді першої інстанції у справі про державну зраду Януковича. Саме ці свідчення лягли в основу того, що Янукович був засуджений за держзраду і пособництво у веденні агресивної війни з терміном позбавлення волі на 13 років.

«Зараз так звані адвокати Януковича подали апеляційну скаргу. Думаю, що Апеляційний суд може ухвалити тільки одне рішення – збільшити термін позбавлення волі з 13 до 15 років - саме це максимальний термін ув’язнення за державну зраду, яку скоїв Віктор Янукович», - підкреслив політик.

Популярні відео

«Сьогодні ми прийшли захищати Україну, захищати правду про російську військову агресію. Янукович разом з Путіним – це два головні посадовці, які вчинили акт військової агресії проти України. Янукович має сидіти. І дивно, чому й досі немає справи проти Володимира Путіна і проти всього вищого російського керівництва, які публічно визнали, що саме вони при допомозі Януковича планували захоплення української суверенної території», - наголосив Яценюк.

Читайте також: Результатом буде шампанське в Кремлі - експрем'єр про підозру для Порошенка

Він також висловив сподівання, що відсутність повістки про виклик до суду в якості свідка на нинішнє засідання – це «збіг обставин, а не попередньо спланована акція, аби ми не прийшли. Я прийшов».

Відповідаючи на запитання, чи цією апеляцією захист Януковича сподівається скасувати вирок, Яценюк наголосив: «Думаю, тут взагалі іде багатоходова гра. Виправдання Януковича, на яке сподівається і він, і РФ, - це виправдання Росії. Ось де йде гра. Вони думають: влада змінилася, повістку не прислали, в суд не прийдуть. Не виключаю, що задіяні всі внутрішньо- і зовнішньополітичні інструменти для того, щоб скасувати вирок Януковичу».

Джерело Україна 24 Теги