Місцеві вибори на Донбасі: голова ЦВК розповів, без чого вони не відбудуться

Голова ЦВК розповів, чого не вистачає влади для проведення місцевих виборів в ОРДЛО

Місцеві вибори на Донбасі: голова ЦВК розповів, без чого вони не відбудуться

Чи можливі місцеві вибори на окупованих територіях, розповів голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко в ефірі каналу "Україна 24".

"Станом на сьогодні у нас немає юридичних підстав говорити про можливість проведення виборів на окупованих територіях. У нас є закон про правовий режим на цих територіях, який однозначно визначає, що вибори там не організовуються і не проводяться, тому поки законодавчо не буде врегульоване це питання по-іншому, юридичних підстав говорити про проведення немає", — сказав він. 

Популярні відео

Діденко зазначив, що станом на зараз нема навіть ідеї для потрібного закону.

"Ми дуже гіпотетично говоримо, для того, щоб це було можливо, навіть якщо чисто теоретично брати, повинен бути відповідний закон, який це визначить. Станом на зараз немає такого законопроєкту, навіть ідеї такого законопроєкту. Якщо говорити з точки зору питань, які у сфері відповідальності ЦВК щодо організації, то ми розуміємо, що є багато технічних моментів, які можуть завадити підготовці та проведенню виборів навіть у разі деокупації тих територій в ті терміни, які залишилися до місцевих виборів", — сказав він.

Раніше голова ЦВК розповів, чи відбудуться вибори восени і як вони пройдуть.

Джерело Україна 24 Теги