Вибори відбудуться за новою системою — голова ЦВК нагадав, що змінилося

Голова ЦВК розповів, чи відбудуться вибори восени і як вони відбудуться

Вибори відбудуться за новою системою — голова ЦВК нагадав, що змінилося

Голова ЦВК Олег Діденко в ефірі каналу "Україна 24" розповів , чи відбудуться місцеві вибори восени, як було заплановано.

"Чи будуть вибори? Сподіваюся, що будуть. Переконаний, що всі громадяни хочуть, щоб карантин закінчився і восени відбулися вибори спокійно без будь-яких обмежень. Ми вживаємо усіх заходів щодо підготовки до місцевих виборів. Насамперед це стосується адаптації положень нового виборчого кодексу, приведення актів ЦВК у відповідність до нових положень законодавства", — сказав він. 

Популярні відео

Також Діденко повідомив, що вперше використовується нова система виборів.

"Вибори планується проводити за значно оновленими виборчими системами. На місцевих виборах може бути до 8 бюлетенів. За пропорційною виборчою системою люди голосуватимуть за місцеві організації, партії, одночасно маючи можливість впливати на послідовність кандидатів у списках місцевої організації, партії. Це система нова, вона в Україні поки не застосовувалася", — сказав він.

Нагадаємо, новий Виборчий кодекс набрав чинності з 1 січня. За цим кодексом, обирати депутатів міських, районних, сільських і селищних рад в населених пунктах з населенням до 90 тисяч осіб будуть за мажоритарною системою відносної більшості. В одному окрузі зможуть вибрати від двох до чотирьох депутатів, перемагає кандидат, який отримує найбільшу кількість голосів виборців. Вибори в обласні та міські ради населених пунктів з населенням понад 90 тисяч жителів будуть проходити за пропорційною системою з відкритими списками. Спочатку виборець повинен вибрати партію, а потім депутата з неї.

Раніше представник української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу, журналіст Сергій Гармаш розповів про те, чи можливе проведення місцевих виборів в ОРДЛО 25 жовтня.

Джерело Україна 24 Теги