Нове партнерство України з НАТО: віце-прем'єр розповіла, що це дасть

Україна стала ще ближчою до стандартів Альянсу

Нове партнерство України з НАТО: віце-прем'єр розповіла, що це дасть

Україна наблизилась до стандартів НАТО і отримала нові можливості для організації військових навчань з країнами-членами Альянсу.

Про це розповіла в ефірі каналу "Україна 24" віце-прем’єр-міністр з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина, коментуючи долучення України до Програми розширених можливостей НАТО.

"Це рішення говорить про те, що Україна вже зробила достатньо в рамках виконання річних програм Україна-НАТО для того, щоб наблизитись до стандартів НАТО таким чином, щоб ми могли обмінюватися спеціальною оперативною інформацією, яка була закрита для нас до цього, тому що у нас були інші стандарти і правила щодо класифікації даних, щодо технічних можливостей. Так само громадяни та співробітники спеціальних органів можуть бути зв’язковими офіцерами, які будуть делеговані у спеціальні натівські органи для взаємодії і забезпечення обміну інформацією", - заявила Стефанішина.

Читайте також: Україні не можна бути невидимою - порада від німецького політика

Як пояснила віце-прем'єр, політично це рішення означає, що "статути і операційні документи по діяльності наших підрозділів вже повністю взаємосумісні з натівськими".

"Це означає, що кілька бар’єрів уже знято для того, щоб ми могли організовувати спільні навчання на рівні з державою-членом. Ми можемо їх ініціювати, безперешкодно брати участь в навчаннях як повноправні учасники", - додала вона.

Популярні відео

Як відомо, Північноатлантична рада 12 червня визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. Цей статус є частиною партнерської ініціативи НАТО.

Україна стала одним з шести партнерів розширених можливостей разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з Альянсом.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі каналу "Україна 24" розповів про те, які переваги отримала Україна в новій програмі партнерства з НАТО.

Джерело Україна 24 Теги