Україна довго до цього йшла — Кулеба про нове партнерство з НАТО

Міністр закордонних справ розповів, які нові можливості отримала Україна

Україна довго до цього йшла — Кулеба про нове партнерство з НАТО

Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО, повідомила 12 червня пресслужба Альянсу. Мета програми - підтримка і поглиблення співпраці між союзниками та партнерами, які зробили значний внесок в операції та місії під керівництвом НАТО.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі каналу "Україна 24" розповів про те, які переваги отримала Україна в цій програмі.  .

"Щойно НАТО офіційно оголосило рішення, до якого Україна довго йшла, — що Україна стає учасником Програми розширених можливостей з НАТО. Вона дає додаткові можливості для взаємодії з Альянсом. Але для України це насамперед додаткове зміцнення нашої безпеки", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також: Україні не можна бути невидимою - порада від німецького політика

"Наші Збройні сили можуть брати участь у додаткових навчаннях разом з військами Альянсу, а значить, перейматимуть кращі практики. Також це додаткові можливості з обміну розвідданими, а значить, Україна буде краще поінформована про загрози своєї безпеки. І є ще кілька подібних речей. Тому насамперед участь у цій програмі - це додаткові можливості для гарантії безпеки України", — сказав міністр.

Також Кулеба відповів на питання, чи наблизила участь в програмі вступ України до НАТО.

"Шлях до членства дуже довгий і передбачає багато етапів. Але той крок, який зроблений зараз, це крок до поглиблення взаємосумісності між українськими військами та військами НАТО. Це дуже важливо", - сказав міністр.

Україна звернулася до НАТО з проханням про участь в Програмі розширених можливостей 1 листопада 2019 року.

Раніше ексрадниця колишнього президента Віктора Януковича заявила, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повинен піти у відставку.

Джерело Україна 24 Теги