Росія все провалила — британський дипломат спрогнозував результат війни на Донбасі

Експерт розповів, чого встигла домогтися Росія стосовно України

Росія все провалила — британський дипломат спрогнозував результат війни на Донбасі

Росія не досягла своєї мети щодо України, заявив британський дипломат Дункан Аллан під час Київського безпекового форуму, який транслювався на каналі "Україна 24".

"Росія не змогла завадити Україні підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, документ набув чинності. Амбіційний план Росії втягнути Україну в Євразійський економічний союз був провалений у 2013-2014 роках. Розв’язання Росією війни на Донбасі теж виявилося провалом. Росія провалилася в намаганнях трансформувати українську політичну систему, як вона того прагнула. Навпаки, це мобілізувало українців до того, щоб вони дали відсіч, захистили свою державу та її територіальну цілісність", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також

За словами Аллана, Росія спромоглася лише того, що відштовхнула від себе українців.

"Для Росії ця війна вже стала трагедією. Для неї ця війна вже стала стратегічною катастрофою. Чи виграє Росія цю війну, нав’язавши Україні свою інтерпретацію Мінських угод? Ні. Я не вважаю це можливим. Переважна більшість українців чітко висловлюються проти так званого "спеціального статусу", як його розуміє Росія. Як зовнішньому спостерігачеві, мені видається, що російське вторгнення відвернуло українське суспільство від Росії на довгі роки, і це не зникне і через десятиріччя", — сказав він.

Раніше віцепрем'єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Мінські домовленості  як мінімум, підлягають модернізації.

Джерело Україна 24 Теги