Поставити крапку в "Мінську": експрем'єр запропонував новий формат по Донбасу

Арсеній Яценюк запропонував підписати нову угоду по Донбасу

Поставити крапку в "Мінську": експрем'єр запропонував новий формат по Донбасу

Прийшов час відмовитися від Мінських домовленостей через їх невиконання з боку Росії. Про це заявив експрем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час Київського безпекового форуму, який транслював канал "Україна 24".

"Я вважаю, що учасники Нормандського формату повинні провести міжнародний аудит виконання "Мінська". І наші партнери Німеччина і Франція, і Україна повинні заявити про те, що Росія не виконала жодного пункту Мінських угод. Таким чином поставити крапку в реалізації "Мінська", — сказав він. 

Популярні відео

Він вважає, що далі треба запропонувати Росії розширити формат на "Нормандія плюс Будапешт", щоб були присутні Німеччина, Франція, Сполучені Штати Америки, Велика Британія та Україна.

"Я вважаю, що ці п’ять країн, які були учасниками як Будапештського меморандуму, так і Нормандського формату, повинні запропонувати Росії підписати багатосторонню міжнародно-правову угоду про відновлення суверенітету, територіальної цілісності та забезпечення гарантій безпеки українській державі. Без двозначних тлумачень. Без того, щоб Росія грала: ми вибори проводимо під дулом російських автоматів чи ми вибори проводимо під дулом російських пістолетів. Це повинна бути однозначна, без жодних додаткових інтерпретацій, міжнародно-правова угода. Якщо Росія відмовляється від підписання такої чіткої угоди, тоді наші західні партнери разом з Україною покладають всю повноту відповідальності на Росію і далі тільки посилюють санкційний і політичний тиск на Російську Федерацію", — заявив Яценюк.

Раніше офіційний представник української делегації в Тристоронньої контактній групі, лікар Костянтин Лібстер в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про те, як поводиться російська сторона на зустрічах ТКГ.

Джерело Україна 24 Теги