"Росія хоче виступити миротворцем": політолог про гучну заяву Кремля

Міжнародний експерт вважає, що Україна рухається в правильному напрямку, і це викликає невдоволення Росії

"Росія хоче виступити миротворцем": політолог про гучну заяву Кремля

10 червня представник Росії на переговорах контактної групи Борис Гризлов заявив, що Київ відмовився обговорювати політичну частину Мінських домовленостей з представниками "ДНР" і "ЛНР", і, таким чином, українська влада фактично вийшли з Мінського процесу. Міжнародний експерт Тарас Семенюк в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, з якою метою зроблено цю заяву і чого хоче домогтися Росія.

"Кремль не тільки говорив про те, що будуть виходити з Мінських домовленостей... Спроби Кремля провести свою стратегію полягатимуть у наступному: по-перше, вони нібито й самі будуть виходити з Мінських домовленостей, друге - запропонують вивести Національну гвардію з МВС і вимагатимуть відставки когось із міністрів, - сказав Семенюк.

Це робиться для того, щоб посадити Київ за стіл переговорів з бойовиками, цього домагається Росія. І цим вона хоче себе показати як миротворця, поставити на рівні ОБСЄ, Франції, Німеччини".

Популярні відео

Читайте також: Як домогтися миру на Донбасі - експерт назвав необхідну умову

На думку Семенюка, Україна вибрала правильну позицію.

"У цій політиці ми рухаємося в правильному напрямку, посилення ТКГ - це елемент такої стратегії. Якщо ми не маємо плану по Донбасу і не нав'язуємо свою позицію - він з'явиться в Кремлі, Берліні або Парижі, і не відповідатиме національним інтересам України", - сказав політолог.

На його думку, санкції проти Росії діють, і поки що це єдиний інструмент, який Україна може використовувати для досягнення власних цілей, зокрема, - постійно наполягати на тому, що Росія окупувала Крим, і бойовики на Донбасі діють за її підтримки.

Нагадаємо, Україна включила до складу своєї делегації на переговорах ТКГ відомих журналістів Дениса Казанського і Сергія Гармаша, які в 2014 році вимушено покинули Донецьк. У свою чергу, Луганськ представлятимуть юрист Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер.

Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про мету роботи в складі української делегації.

Джерело Україна 24 Теги