100 днів Кабміну: політолог розповів, що не вдалося у Шмигаля

Одним з головних досягнень політолог вважає врегулювання конфлікту з зеленими інвесторами

100 днів Кабміну: політолог розповів, що не вдалося у Шмигаля

4 березня Верховна Рада прийняла відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука, і, таким чином, відбулася відставка всього Кабінету міністрів. 11 червня виповнюється 100 днів з моменту призначення Дениса Шмигаля прем'єр-міністром. Політолог Сергій Биков в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чого вдалося досягти уряду в перші 100 днів роботи.

"Уряд за великим рахунком впорався, є питання щодо розвитку економіки, але є й позитиви. Ліквідовано кризу в енергетиці, досягнуто компромісу із зеленими інвесторами і підтримка "Енергоатому", щоб бізнес міг працювати і люди могли комфортно жити.

Важлива підтримка бізнесу, уряд схвалив зміни для видачі кредитів, але повністю ці програми не запущені, обіцяли виділити на ці програми 10 млрд грн в цьому році і 10 млрд в наступному. Серед позитивів фінансування президентської ініціативи - Фонду великого будівництва, 100 млрд грн виділено на ці цілі", - сказав Биков.

Популярні відео

Читайте також: "Відповідала вимогам": міністр заступився за програму Кабміну

На думку політолога, прем'єр-міністр не впорався з обіцянкою створити фонд для боротьби з коронавірусом.

"Шмигаль фактично провалив свою обіцянку створити стабфонд на 200 млрд грн для виходу з коронакризи. Насправді сформували цей фонд близько 150 млрд, в тому числі 64 млрд саме фонд боротьби, а також підвищення пенсій, допомога по безробіттю. Є ще до чого прагнути", - сказав Биков.

Політолог також позитивно оцінив підписання меморандуму з МВФ. За його словами, вперше за всю історію роботи з МВФ з 1994 року всі гроші від кредиту надыйдуть до держбюджету.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 10 червня підписав довгоочікуваний меморандум про врегулювання проблемних питань з виробниками зеленої електроенергії. Документ дозволить не поховати вітро- та сонячні електростанції, добудувати ті, що вже в процесі. Також у документі визначено зелений тариф, за яким держава закуповуватиме у виробників кіловати.

Джерело Україна 24 Теги