Які питання мають виноситись на референдум – у "Слузі народу" дали відповідь

Референдум щодо питання Незалежності - хороший приклад референдуму, що об'єднує народ

Які питання мають виноситись на референдум – у "Слузі народу" дали відповідь

Перший заступник голови Верховної Ради, нардеп від «Слуги народу» Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про механізм винесення питань на референдумі у відповідному законопроєкті, який був однією з ключових передвиборчих обіцянок президента Володимира Зеленського.

«Плюс цього законопроєкту в тому, що він не нав’язує ніяких питань чи пріоритетів, тому що у нас була взята абсолютно інша філософія: формулювання і ініціатива питань має бути виключно прерогативою народу України. Ми створили просто механізм щодо того, що будь-яке питання, яке народ вважає питанням державної ваги, яке впливає на майбутнє України і яке підтримає народ України, тому що ви знаєте, що Конституцією встановлені підходи – це 3 млн голосів у 2/3 адміністративно-територіальних одиницях по 100 тисяч в кожній – якщо якесь питання набере таку кількість голосів, то безперечно воно є питанням державної ваги і повинно виноситись на всеукраїнський референдум», - зазначив нардеп.

На його думку, немає різниці, яке питання буде винесене на всеукраїнський референдум.

«Я дуже хочу, щоб це питання об’єднувало країну, а не роз’єднувало з тих чи інших нюансів. Тому що коли ми згадаємо єдиний вдалий референдум в Україні – щодо питання Незалежності – то це гарний приклад, коли це питання стало об’єднавчим для усього народу», - наголосив Стефанчук.  

Читайте також: Закон про референдум: Стефанчук розповів, як будуть голосувати в ОРДЛО і Криму

Популярні відео

Нагадаємо, раніше політолог Максим Джигун в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, чи на часі в Україні піднімати питання закону про референдум.

Джерело Україна 24 Теги