"Ми представники ОРДЛО офіційно": журналіст про нову схему переговорів щодо Донбасу

Та сторона абсолютно не збирається вирішувати проблему, вона просто її заговорює, вважає Гармаш

"Ми представники ОРДЛО офіційно": журналіст про нову схему переговорів щодо Донбасу

Журналіст Сергій Гармаш в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про мету роботи в складі української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу.

«Відразу скажу, що я член політичної підгрупи, тому мої цілі і завдання обмежені тими компетенціями, які покладені та записані в комплексі заходів Мінських угод. Ми можемо обговорювати майбутні вибори, умови їх проведення, обговорюємо особливий статус (ОРДЛО - ред), бути йому чи не бути і який він повинен бути, і ще деякі питання політичного врегулювання», - зазначив журналіст.

За його словами, після засідання політичної підгрупи ТКГ 9 червня він зрозумів, чому за останні 5 років Мінський процес нікуди не просунувся.

«Тому що та сторона абсолютно не збирається вирішувати проблему, вона просто її заговорює. За моїм переконанням, я не вестиму переговори з так званими представниками «ДНР» і «ЛНР». Ми (з Денисом Казанським і двома представниками з Луганщини - ред.) представники ОРДЛО офіційно, як би страшно це не звучало. У Мінських угодах прописано, що Україна повинна проводити консультації з представниками ОРДЛО з політичних питань. Ми стали такими представниками. Ми консультуємо Україну, ми не ведемо переговори з «ДНР» і «ЛНР». Наприклад, вчора ми зверталися до модератора ОБСЄ або представника російського МЗС», - заявив Гармаш.

Читайте також: Україна направила нових учасників на переговори щодо Донбасу – названо причину

Він наголослив, що представники «ДНР» і «ЛНР» багато говорили, але вони для журналістів, включених до складу української делегації, не є стороною конфлікту, не є суб'єктом.

«Для нас вони - представники ОРДЛО від російської сторони. Ми дали свою згоду на включення до ТКГ на умовах, що ми не вестимемо ніякого прямого діалогу з представниками так званих «республік». Вони маріонетки. Ми прекрасно розуміємо, що якби не було російських військ і грошей, то конфлікт уже давно би закінчився. Проблему потрібно вирішувати - вирішувати з Росією. Наслідки можуть бути дуже сумними. Якщо Росія піде, а ми зайдемо туди на її умовах, а не на своїх - то це може бути громадянський конфлікт. Я бачу своє завдання в тому, щоб стримувати нашу владу і попереджати про наслідки і показувати ціну можливого миру на умовах Росії для наших західних партнерів», - розповів Гармаш.

Популярні відео

Як відомо, Україна включила до складу своєї делегації на переговорах ТКГ відомих журналістів Дениса Казанського і Сергія Гармаша, які в 2014 році вимушено залишили Донецьк. У свою чергу, Луганськ представлятимуть юрист Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер.

Нагадаємо, раніше генеральний директор "Інтерфакс-Україна" Олександр Мартиненко в ефірі "Україна 24" розповів, навіщо президент Володимир Зеленський підвищив статус української делегації в Тристоронній контактній групі, ввівши до неї чинних представників влади.

Джерело Україна 24 Теги