Українці зможуть скасовувати закони - нардеп про ключову реформу Зеленського

В "Слузі народу" пообіцяли українцям нові форми народовладдя

Українці зможуть скасовувати закони - нардеп про ключову реформу Зеленського

Верховна Рада найближчого місяця ухвалить законопроєкт про референдум, який був однією з ключових передвиборчих обіцянок президента Володимира Зеленського. Документ передбачає можливість скасування всіх законодавчих актів, ухвалених парламентом.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" народний депутат України від "Слуги народу" Олександр Качура.

"Це перший законопроєкт, який стосується народовладдя в Україні. Буде також подано законопроєкт про місцевий референдум, відкликання депутатів місцевих рад, Верховної Ради та право законодавчої ініціативи народу України", - сказав Качура.

Популярні відео

Депутат висловив упевненість, що партія "Слуга народу" ухвалить законопроєкт на найближчій парламентській сесії, оскільки він визначений президентом України як невідкладний.

"Я впевнений, що ми ухвалимо зараз... Найближчим часом на найближчій парламентській сесії. Після цього скоротимо процедуру для підготовки до другого читання і ухвалимо в найближчий місяць, він почне працювати. Він буде підписаний президентом і така можливість народовладдя, як проведення всеукраїнського референдуму, буде надана народу України", - сказав він.

Читайте також: Закон про референдум: Стефанчук розповів, як будуть голосувати в ОРДЛО і Криму

Як зазначив Качура, народ України не "раз на п'ять років, а, якщо захоче, хоч щомісяця ухвалюватиме будь-які рішення, які вважає за потрібні".

"Навіть якщо не згодні з будь-якими рішеннями парламенту, даний законопроєкт передбачає можливість скасування всіх законодавчих актів. Це буде остаточним рішенням після ухвалення рішення на всеукраїнському референдумі", - додав нардеп.

Нагадаємо, раніше політолог Максим Джигун в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, чи на часі в Україні піднімати питання закону про референдум.

Джерело Україна 24 Теги