В Україні зменшать кількість районів – з'явились деталі нової реформи

Віталій Безгін пояснив, що відбудеться не звичайне укрупнення районів, а "балансування територій"

В Україні зменшать кількість районів – з'явились деталі нової реформи

В Україні в рамках децентралізації буде вчетверо скорочено кількість районів. Реформа покликана збалансувати державне управління територіями.

По це розповів в ефірі каналу "Україна 24" нардеп від "Слуги народу", голова парламентського підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін, коментуючи проект урядової реформи щодо поділу областей України на райони.

"У нас відбувається не укрупнення районів, а балансування їх територій, щоб вона була більш логічною з точки зору управління і державного розвитку. А що стосується громадян, то сама система міняє філософію свою. Якщо раніше район був точкою тяжіння, в якій громадяни отримували всі послуги, оформляли довідки, їздили на ринок, то тепер всі послуги будуть спускатися на рівні громад, будуть наближені для громадян. А райони будуть існувати вже безпосередньо для державної влади, державної координації територіальних представництв центральних органів виконавчої влади", - пояснив політик.

Популярні відео

За словами нардепа, всі райони тепер матимуть нижню планку в 150 тис. населення за винятком гірських територій і територій, наближених до тимчасово окупованих.

"Зараз ми маємо райони від 6 тис. до 1,5 млн, що є абсолютно нелогічним і неприпустимим. Тому це стандартизація і приведення державного управління до більшої ефективності і другий етап реформи адміністративно-територіального устрою… Ми маємо змінити філософію самоврядування і піти європейським шляхом, а не зберігати радянську систему, яка вже себе вичерпала і є неефективною", - наголосив Безгін

Депутат також зазначив, що зміна кордонів районів обійдеться в мінімальні кошти. Водночас, зменшення кількості районів у чотири рази, з 490 до 118, дозволить в чотири рази зекономити на утриманні апарату райдержадміністрацій, зауважив він.

Нагадаємо, раніше міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов в ефірі каналу "Україна 24" назвав наслідки децентралізації для простих українців.

Джерело Україна 24 Теги