Саакашвілі розповів, чим займається його Офіс простих рішень

Голова Ради реформ розповів про ідеї щодо реформування митної та податкової служби

Саакашвілі розповів, чим займається його Офіс простих рішень

Голова виконкому Ради реформ Міхеіл Саакашвілі представив "Офіс простих рішень і результатів". Він розповів про мету створення цього офісу в ефірі каналу "Україна 24".

"Ситуація проста. В Україні існує тіньова система не тільки економіки, але і податків. Держава проголосила своєю метою вивести бізнес з тіні, провела певні заходи — фіскалізацію і так далі, зібралися закручувати гайки. Але ми цим не тільки не виведемо бізнес з тіні, а навпаки, ще більше його заженемо. Тому що перед тим, як закручувати гайки, їх потрібно замінити. Теперішні податківці та митники не пристосовані до того, щоб когось контролювати. Ми не можемо робити всіх фіскальних заходів. А ми говоримо про п'ятимільйонну армії ФОПів, якій під час кризи уряд нічим не може допомогти", — сказав він.

Популярні відео

Політик розповів, чим саме займаються співробітники офісу.

"Ми готуємо рішення, яке дозволить реформувати всю митну службу, почати реформу податків, поміняти систему фіскальної екзекуції на систему реального державного адміністрування. У нас маленький апарат — всього 15 осіб. Це не міністерство, не велике відомство. Ми просто зараз акумулюємо всі ідеї, приносимо це президенту, а остаточно рішення за президентом, урядом, Радою. Але ми хочемо уникнути бюрократичних процедур, вивести все на публічну дискусію і далі на розгляд Ради. Рішення дійсно дуже прості, але коли складні рішення — результату не буде", — сказав Саакашвілі.

Раніше Міхеіл Саакашвілі назвав три головні напрями реформ.

Джерело Україна 24 Теги