Зеленський виконує передвиборчу обіцянку — політолог про новий законопроєкт

Експерт розповів, у чому суть законопроєкту, який президент вніс на розгляд Верховної Ради

Зеленський виконує передвиборчу обіцянку — політолог про новий законопроєкт

Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту на розгляд законопроєкт про референдум. Що він собою являє, розповів політичний експерт Богдан Бондаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"По-перше, це виконання передвиборчої обіцянки, яку зробив президент. Наскільки я знаю, відбувалося неодноразове публічне обговорення цього законопроєкту, він був направлений до Венеціанської комісії. Також працювала робоча група з багатьма експертами з серйозною кваліфікацією. За основу законопроєкту взято законопроєкт 2015 року, який також був добре опрацьований. Питання полягатиме в тому, в якому вигляді він буде вноситися на друге читання", — розповів він.

Популярні відео

Читайте також

Бондаренко зазначив, що мета даного законопроєкту — врахувати всі позиції Конституційного суду, які були висловлені у 2018 році, та міжнародні стандарти.

"Цей законопроєкт цікавий ще тим, що передбачає референдум скасування. Якщо українцям не сподобається якийсь закон, який ухвалить парламент, то можна буде ініціювати референдум, на якому поставити питання про скасування закону, ухваленого Верховною Радою. Це дискусійна ідея, в ній є плюси та мінуси", — додав він.

Раніше спікер Ради Дмитро Разумков пояснив процедуру ухвалення закону про референдум.

Джерело Україна 24 Теги