Конституційний суд перевірить законність карантину: коментар юриста

Експерт пояснив, чи можна оскаржити в суді рішення карантинні заходи

Конституційний суд перевірить законність карантину: коментар юриста

Верховний суд звернувся до Конституційного суду з проханням терміново перевірити на конституційність деякі рішення Кабміну і Верховної Ради про карантин на час епідемії коронавірусу. Ситуацію прокоментував експерт з конституційного права Богдан Бондаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Питання (оскарження карантинних заходів - ред.) стоїть і перед іншими країнами, є рішення конституційних судів з різних приводів. Як правильно робити, не знає ніхто... Позиція Верховного суду — права і свободи людей можуть обмежуватися тільки в режимі військового положення, воно не було запроваджено А конституційна точка зору спирається на епідемічне законодавство, яке дозволяє вводити карантин", — розповів він.

Читайте також Продовження карантину в Україні: санлікар Ляшко озвучив сценарії

За словами експерта, і Україна, і інші країни вперше зіткнулися з подібними обставинами, тому однозначно відповісти неможливо.

"Немає єдиної відповіді, як буде правильно, ми вперше зіткнулися з такою ситуацією. З одного боку логіка надзвичайного стану, з іншого — треба швидко реагувати, і постанова Кабміну відповідає закону. Тільки Конституційний суд може робити висновок про дії уряду", — сказав Бондаренко.

Популярні відео

Нагадаємо, 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я визнала наявність пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. Вже на наступний день український уряд впровадив карантин в Україні, а 17 березня було зупинено метро, ​​наземний транспорт працював з обмеженнями та тільки за спецперепустками.

Кабмін передбачив 5 етапів виходу з карантину в Україні та критерії для послаблень. З 11 травня розпочався перший етап, з 22 травня — другий, і з того часу ввели адаптивний карантин до 22 червня. Це означає, що в регіонах можуть бути різні обмеження в залежності від епідемічної ситуації. З 1 червня більшість областей України перейшли до третього етапу ослаблення карантину: можуть працювати спортивні зали, навчальні заклади, відновилося пасажирське сполучення між областями.

Джерело Україна 24 Теги