Експосол США пояснив, хто стоїть за скандалом з плівками Деркача

Як зазначив Стівен Пайфер, записи "не показують нічого, чого ми не знали раніше"

Експосол США пояснив, хто стоїть за скандалом з плівками Деркача

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер в ефірі каналу "Україна 24" назвав скандал з плівками нардепа Андрія Деркача спробою підірвати стосунки між Вашингтоном і Києвом, здійсненою в інтересах Росії.

Таким чином він прокоментував інформацію щодо плівок про нібито вплив віцепрезидента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка.

"Навіть незважаючи на те, що американсько-українські відносини є потужними, ми бачимо спроби послабити і підірвати їх. Подібні напади будуть і далі. Зокрема, з боку певних осіб в Україні. Ми були свідками оприлюднення записів паном Деркачем. Те, що я можу сказати стосовно цих записів, - це те, що вони не показують нічого, чого ми не знали раніше. Було відомо й раніше, що віцепрезидент Байден закликав колишнього президента Порошенка звільнити генерального прокурора пана Шокіна, тому що він не виконував свою роботу. Тут ніякої нової історії немає. Але вона була представлена в такому світлі, що могла підірвати відносини", - зазначив американський дипломат.

Популярні відео

Коментуючи причини публікації плівок, Пайфер зазначив:

"Я думаю, що ми маємо розуміти мотивацію, яка стоїть за цим. Це пішло від пана Деркача, людини, яка навчалася в Академії КДБ у Москві і явно проявляє схильність до Росії. Саме він запустив це. Але я також відчуваю, що й в Америці є люди, які можуть підхопити та роздмухати це. Пан Джуліані, скажімо, не сидить склавши руки. Він працює на національній кабельній мережі, американська мережа новин, про яку я ніколи не чув і вперше почув 3 місяці тому. І вони намагаються роздмухати цю історію".

Експосол США заявив про "спроби певних сил підірвати стосунки між Вашингтоном і Києвом".

"І це, вірогідно, включає сили і з Москви. Мені важко уявити, що Росія просто спостерігає. Навіть якщо вони не задіяні в цьому безпосередньо, а я гадаю, вони, цілком вірогідно, могли бути задіяні, але в будь-якому випадку вони дуже тішаться, що у вас є така історія, що роз’їдає фундамент стосунків, які ми вибудовували впродовж останніх 25-30 років", - додав він.

Нагадаємо, раніше відомий журналіст Віталій Портников в ефірі каналу "Україна 24" назвав три сили, зацікавлені у скандалі з плівками нардепа Андрія Деркача.

19 травня 2020 року нардеп Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив віцепрезидента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка.

Джерело Україна 24 Теги