Новий скандал в Раді: що означало нецензурне листування нардепів

Експерти прокоментували нецензурне листування депутатів про енергетику

Новий скандал в Раді: що означало нецензурне листування нардепів

Чергове телефонне листування парламентарів у Раді зафільмували журналісти ТК Медіа. У ньому народні обранці хочуть розібратися із бізнесменами. Спілкування — із брудною лайкою. Про що йшлося та як листування розцінюють ті, про кого у ньому йдеться — у сюжеті "Україна 24".

 Засідання Верховної Ради. Депутати одночасно слухають, голосують, спілкуються і навіть листуються. Усе про роботу. Навіть у приватних месенджерах пишуть про важливе для країни. Емоційно пишуть двоє парламентарів: Андрій Герус і Андрій Жупанін — про енергетику з лайливими словами.

"Оце ти поміж капель любиш ходити. Ну тоді з Єфімовим і Совсун будете зелених п***чити (гамселити — ред.) без мене.

Перекласти пристойною мовою просимо депутата-лихослова. Андрій Жупанін, народний депутат, фракція політичної партії "Слуга народу":

"Це не з мого телефону зроблена фотографія, це було зроблено з телефону Андрія Михайловича Геруса, тому актуальніше буде питання поставити йому".

Що означало те слово не пояснив і Андрій Герус. Лише підтвердив – брав участь у цьому спілкуванні.

"Я такого не повідомляв! Це не я писав, ні, не я. Це інші люди. Це мені писали", — заявив він.

Популярні відео

"Зелені" мовою енергетиків — це власники чи інвестори станцій, які працюють від сонця вітру та біопалива. А от дієслово поруч в повідомленні не з професійного сленгу. Таке слово є й у тлумачному словнику. Його ми взяли у бібліотеці. Потрібна сторінка, двадцятий рядок, і от - бачимо наше слово. Щоправда, пишеться трохи інакше. Через "и", а не "і", як йдеться у листуванні депутатів. Слово не українське, кажуть філологи.

Філологиня Лариса Богдан: "За своїм походженням воно не властиве українській мові. Тому що українці з давніх-давен шанували свою матір, і те, що стосується статевих жіночих органів – воно не вживалося у мові, бо матір – це святе".

"Я ввечері вчора ще побачив, і, відповідно, було весело", — каже бізнесмен Максим Єфімов.
 
"Жаргон вуличної шпани, та відповідно, усвідомлення своєї ролі й місця в цьому процесі та своїх задач, які він виконує  нас категорично не влаштовує", — каже Сергій Євтушенко, керівний партнер компанії UDP RENEWABLES.

"Питання етики стосовно цих людей – це навіть смішно згадувати, тому що використання ними ненормативної лексики є ознакою їхнього падіння морального", — каже політолог Тарас Березовець.
 
Утім засудити за приватне листування навряд вийде, переконують експерти.

"Правова площина, яка має місце тоді, коли от за цим словом, зміст якого мені складно охарактеризувати, є заклики до  якихось насильницьких дій, до якогось правопорушення от тільки в цьому випадку може виникнути цей правовий контекст", — розповіла Олександра Матвійчук з Центру громадянських свобод.

Герус із Жупаніним - не перші, кого журналісти заскочили за листуванням з родзинкою. Депутат Андрій Мірошник писав ймовірній коханці. Богдан Яременко домовлявся з кимось про інтим за гроші. Депутатка Олена Криворучкіна мріяла кохатися з абонентом "коханий" день і ніч. Поки за переписування з перчинкою поплатився  лише Богдан Яременко. Щоправда, не мандатом, а лише посадою.

Джерело Україна 24 Теги