Новий віце-прем'єр Стефанішина назвала три свої головні завдання

Віцепрем'єр-міністерка розповіла, якими будуть головні напрями її роботи на новій посаді

Новий віце-прем'єр Стефанішина назвала три свої головні завдання

Віцепрем'єр-міністерка з євроінтеграції Ольга Стефанішина, за призначення якої 4 червня проголосувала Верховна Рада, розповіла в ефірі каналу "Україна 24" про головні напрямки своєї роботи. Вона заявила, що на перших етапах бачить три основні пріоритети.

"Перше — початок оновлення Угоди про асоціацію з урахуванням економічних наслідків, в тому числі негативних. Також є конкретні пропозиції щодо збільшення фінансування і залучення України до програм транскордонного співробітництва. Це потрібно для реалізації амбіцій, які ми ставимо і вже маємо в рамках чинної Угоди про асоціацію. Я вважаю, що необхідно також забезпечити скоординовану роботу в форматі "президент — парламент — уряд" з розробки заходів щодо просування інтересів України в напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції", — сказала вона.

Стефанішина пояснила, що саме українська сторона хоче переглянути в Угоді про асоціацію з ЄС.

"Завершується 5-річний період дії політичної частини угоди, і тут жодна зі сторін не обмежена в можливості перегляду. Що стосується торгових умов — в першу чергу йдеться про роботу всередині України, де Україна в інклюзивному діалозі з бізнесом, національним товаровиробником, середнім і малим підприємництвом повинна сформувати пропозиції, де ми бачимо потенціал", — розповіла вона.

Читайте також Перестановки в Кабміні: у "Слузі народу" пояснили заміну віцепрем'єра

Віце-прем'єрка озвучила приблизні терміни, коли перегляд угоди може бути реалізований.

"У найближчий місяць ми почнемо збір інформації у бізнесу та всіх причетних до нього структур з приводу Угоди, і як тільки будемо готові сформувати спільну позицію, вийдемо на офіційний діалог з ЄС. У разі успіху офіційне рішення може бути схвалене на початку 2021 року, але, як показує практика, євробюрократи не ухвалюють рішення швидко", — пояснила Стефанішина.

Популярні відео

Нагадаємо, Ольга Стефанішина обійняла пост віцепрем'єр-міністра з питань євроінтеграції замість Вадима Пристайка. Кадрова перестановка відбулася за взаємною згодою.

Джерело Україна 24 Теги