Це зіграє на руку Росії — експерт про важливе рішення влади

Президент "Укрметалургпрому" дав невтішний прогноз для гірничо-металургійного комплексу України

Це зіграє на руку Росії  — експерт про важливе рішення влади

Президент Володимир Зеленський схвалив збереження чинної податкової бази для ренти на видобуток залізної руди та збільшення її ставки з 8,8% до 11-12% в залежності від цін на руду. Це рішення прокоментував президент "Укрметалургпрому" Олександр Каленков в ефірі каналу "Україна 24".

"Гірничо-металургійний комплекс — це третина всієї промисловості країни, близько третини всіх валютних надходжень, це 12-15% вкладу до ВВП, а для областей, де представлена ​​ця галузь, це до 50% валового регіонального продукту. 40% вантажів "Укрзалізниці", які дають прибуток — це вантажі ГМК, 45% того, що перевалюють в портах — це теж ГМК. На жаль, зараз після того, як уряд заявив, що не підвищуватимуться ставки, ренту підвищили в 1,5 разу. Зараз ми розробили точний сценарій розвитку ситуації - це ще не кінець, негативні періоди будуть попереду ", — сказав він.

Читайте також

Експерт розповів, що чекає гірничо-металургійну галузь.

"Що ми очікуємо, якщо встоїть ця рента? Ми втратимо свою конкурентоспроможність на зовнішніх ринках, ми менше продамо своєї продукції на експорт, менше всередині країни. 80% підприємств інтегровані в ланцюжок "руда — метал", якщо руда дорожчає, метал стає неконкурентоспроможним. Попереджаю всіх, хто ухвалює рішення: зараз мова йде про зупинку роботи комбінатів, про роботу в скороченому режимі, у квітні було падіння на 30% в порівнянні з квітнем минулого року. Багато підприємств підуть з ринку, багато скоротять виробництво, це тисячі робочих місць, постраждають і суміжні галузі", — розповів він.

Популярні відео

Каленков зазначив, що таке рішення грає на руку російським компаніям.

"Найкраще сприйняли цю новину російські конкуренти, Михайлівський і Лебединський ГЗК, вони постачають продукцію на ті ж ринки. Ми йдемо з ринку — туди відразу приходять росіяни, ми робимо ведмежу послугу собі", — сказав він.

Раніше експерт назвав спосіб, як врятувати металургійну галузь.

Джерело Україна 24 Теги