Переговори по Донбасу: Клімкін назвав питання, без якого вони не мають сенсу

Ексголова МЗС вважає, що Україна сьогодні не може досягти миру на Донбасі

Переговори по Донбасу: Клімкін назвав питання, без якого вони не мають сенсу

Роздача російських паспортів жителям окупованих районів Донбасу унеможливлює подальший процес мирного врегулювання на сході України.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" заявив ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи візит до Німеччини чинного голови МЗС Дмитра Кулеби.

"Цей візит (української делегації до Німеччини - ред.) повинен був здійснитися давно, ще до карантину. Тут дві речі: координація та відновлення довіри. Оскільки наші партнери дізнаються щось з преси, наприклад, про плани створення так званої консультативної ради, їх це дратує, і довірі це не сприяє. Результати ми побачимо найближчим часом. Якщо вдасться просто добре поговорити про спільну стратегію, аналіз сценаріїв, реакцію на можливі дії Росії - це можна вважати досягнутим результатом", - сказав Клімкін.

Популярні відео

На думку ексголови МЗС, Росії зараз "потрібно симулювати видимість прямого діалогу" щодо Донбасу, щоб пом'якшити санкції.

"Компроміс потрібен, але він має бути таким, щоб привів до звільнення Донбасу, а не в рамках російського наративу. Росія, роблячи масштабну паспортизацію, класично перебуває в наративі війни, причому не тільки військовому, а взагалі по знищенню України, це питання існування. Ми за результатами візиту не почули про вирішення питання паспортизації. Без нього кроки вперед неможливі", - підкреслив він.

Читайте також: "Ми ставимо представникам Донбасу три запитання": Олексій Резніков про переговори по ОРДЛО

Клімкін заявив, що Україна не може сьогодні досягти миру - повного звільнення своїх територій.

"Але перемир'я можливе, якщо наші партнери збільшать свою присутність на окупованому Донбасі і на лінії зіткнення. Такі опції сьогодні обговорювалися. Насправді питання не в нас і навіть не в Кремлі, а в Ново-Огарьово (резиденція президента РФ Володимира Путіна - ред.)", - заявив ексміністр.

Нагадаємо, голова МЗС Дмитро Кулеба під час візиту до Німеччини заявив, що Україна відкрита до пошуку широких компромісів щодо Донбасу, але не піде на перетин своїх "червоних ліній, які стосуються національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності".

Політолог Ігор Рейтерович в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що стоїть за заявою Кулеби.

Джерело Україна 24 Теги