Україна позбавила Росію козирів на переговорах щодо Донбасу – політолог

Офіційний Київ зміг перехопити ініціативу, вважає Ігор Рейтерович

Україна позбавила Росію козирів на переговорах щодо Донбасу – політолог

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, заявивши про готовність до широкого компромісу щодо Донбасу, спростував численні твердження Росії про неготовність України домовлятися.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів політолог Ігор Рейтерович.

"Спочатку Україна заявляла, що ми хочемо розширити Тристоронню групу, залучити нових людей, займатися не тільки військовим і політичним, але й гуманітарним напрямом. Ми виконали те, про що ми говорили. І ми таким чином вибиваємо всі козирі з рук Російської Федерації, яка постійно звинувачувала Україну, що ми не виконуємо... Яку ми бачимо реакцію Росії? Вона м'яко кажучи нервова, вони не хочуть долучати додаткових людей..." – наголосив Рейтерович.

Читайте також: "Ми ставимо представникам Донбасу три запитання": Олексій Резніков про переговори по ОРДЛО

Політолог вважає, що тепер Україна опинилася у виграшній ситуації.

"Це достатньо агресивна позиція, але така, яку значна частина громадян підтримуватиме. Ми ж своє хочемо повернути, не претендуємо на щось інше. Тепер цікаво подивитися, як зміниться, по-перше, риторика наших союзників, тому що дехто з них час від часу підігравав Росії, а зараз вони апріорі не зможуть цього зробити", - сказав він.

За його словами Україні в даному випадку дуже важливо отримати 100% підтримку з боку Німеччини та Франції.

"Кілька місяців тому їх позиція була дуже дивна. Коронавірус, криза - не до цього. А зараз ми по суті перехопили ініціативу. Ми говоримо - шановні, ми готові, нема питань, але ми хочемо і від Росії щось побачити… Я думаю, що Росія спочатку надуватиме щоки – мовляв, ми не за це і не про це. Але, якщо вони не хочуть втратити порозуміння з Німеччиною та Францією, їм доведеться сідати за стіл переговорів і говорити про ті речі, про розширення і зміну формату, які пропонує Україна", - додав політолог.

Як відомо, голова МЗС Дмитро Кулеба під час візиту до Німеччини заявив, що Україна відкрита до пошуку широких компромісів щодо Донбасу, але не піде на перетин своїх "червоних ліній, які стосуються національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності".

Популярні відео

Нагадаємо, політолог Максим Джигун в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про неможливість перемовин з Росією щодо окупованих територій ОРДЛО та Криму у форматі Будапештського меморандуму.

Джерело Україна 24 Теги