Як вберегти українців від репресій Росії – експерт назвав умову

Україна може повернути своїх громадян тільки шляхом обміну

Як вберегти українців від репресій Росії – експерт назвав умову

Україна сьогодні не може захистити від репресій своїх громадян, які перебувають у Росії або на окупованих територіях Криму та Донбасу. Репресії зупиняться лише тоді, коли "Москва впаде".

Про це розповів в ефірі "Україна 24" політичний експерт Олександр Мусієнко, коментуючи нові обшуки у кримських татар, які проводять російські силовики в анексованому Криму.

"На превеликий жаль, мені здається, що зламати цю тенденцію наразі неможливо. Впливу на окупаційну владу Криму ми не маємо, незважаючи на всі наші спроби в ООН, ОБСЄ, Раді Європи, всіх міжнародних організаціях, де ми піднімаємо питання і привертаємо увагу до незаконних арештів кримських татар і українців на анексованому півострові, і затримання українських громадян на території Російської Федерації", - зазначив політичний експерт.

Читайте також: На Джемілєва завели кримінальні справи у Криму — він розповів подробиці

На його думку, Україна в перспективі може говорити тільки про повернення цих громадян шляхом обміну.

"Але, на превеликий жаль, ми не можемо зламати тенденцію репресій проти людей, які незгодні з політикою Кремля в Криму чи на тимчасово окупованих територіях. Цей тренд репресій можна зламати, як казав Юрій Липа (письменник і ідеолог українського націоналізму – ред.), тільки коли імперія впаде, коли Москва впаде як імперія", - заявив Мусієнко.

Нагадаємо, 2 червня в селі Курське Білогірського району Криму пройшов обшук у будинку кримських татар у членів родини учасника добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана. Раніше в Криму було винесено три обвинувальних рішення щодо кримських татар, яких визнали винними в тому, що вони були членами цього формування. У цій справі винесені два заочних вироки кримчанам, які начебто теж є членами батальйону.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чому серед політв'язнів у Росії багато кримських татар.

Джерело Україна 24 Теги