Росія не підтримає нову ідею України щодо Донбасу - політолог пояснив причину

Чинна українська влада креативна, вона намагається вийти за межі класичної дипломатичної процедури

Росія не підтримає нову ідею України щодо Донбасу - політолог пояснив причину

Політолог Максим Джигун в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про неможливість перемовин з Росією щодо окупованих територій ОРДЛО та Криму у форматі Будапештського меморандуму.

«Перехід до Будапештського меморандуму може бути наміром української сторони, але я сумніваюсь, що російська сторона зараз захоче повернення переговорів у форматі Будапештського меморандуму. Чинна українська влада креативна у своїх підходах, вона намагається вийти за межі класичної дипломатичної процедури. І вже забутий всіма Будапештський меморандум, від якого відхрестилися в певній мірі і західні країни - його намагаються реанімувати», - зазначив політолог.

Читайте також: "Ми ставимо представникам Донбасу три запитання": Олексій Резніков про переговори по ОРДЛО

Він не виключає, що це може бути гарним ходом для того, аби відновити спілкування з західними партнерами України і переконати їх в тому, що їх участь у поверненні окупованих територій Україні має бути активнішою.

Популярні відео

«Але справа в тому, що бажання України і навіть згода європейських держав і США не завжди гарантуватиме того, що Росія піде на поступки. Ми вже чули кілька разів, навіть на переговорах «нормандського формату», заяви Путіна, що альтернативи «мінському формату» наразі немає», - заявив Джигун.

Раніше віцепрем’єр Олексій Резніков заявив виданню Atlantic Counsil, що, аби зупинити президента Росії Володимира Путіна, західний світ має переглянути Будапештський меморандум 1994 року. За його словами, меморандум може бути підставою для початку консультацій з країнами, які гарантували територіальну цілісність України.

2 червня в Берліні розпочала роботу українська делегація, до складу якої входять зокрема керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і його заступник Ігор Жовква. На порядку денному візиту деокупація ОРДЛО та Криму; підтримка Німеччиною реформ в Україні, зокрема медичної реформи; надання Україні статусу учасника Програми розширених можливостей НАТО; європейська інтеграція України під час головування Німеччини у Раді ЄС в другій половині 2020 року та інші, зокрема, й історичні питання.

Раніше віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков в ефірі каналу "Україна 24" відповів на звинувачення Росії у зриві переговорів Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо Донбасу.

Джерело Україна 24