Партіям буде простіше пройти в Раду: Разумков розповів подробиці

Голова Верховної Ради назвав пункти, які ще будуть обговорюватися в комітеті

Партіям буде простіше пройти в Раду: Разумков розповів подробиці

Які фундаментальні зміни будуть пропонуватися парламентом до Виборчого кодексу, розповів голова Верховної Ради України Дмитро Разумков в ефірі каналу "Україна 24".

"Там багато питань. Це і зменшення застави для партій, тому що передбачена раніше дуже велика. Це звужує доступ багатьох до процесу виборів. Є й інші питання. Сьогодні складно говорити, яким саме буде законопроєкт, тому що тільки в середу буде розглядатися на комітеті проєкт закону. Є як мінімум два законопроєкти: основний 3485 і альтернативний, який був зареєстрований сьогодні. Тому дочекаймось рішення комітету. І давайте не забувати, що закони часто сильно змінюються між першим і другим читанням", — сказав він.

Разумков запевнив, що депутати не мають наміру затягувати прийняття змін до виборчого законодавства.

"Всі розуміють, що закон про вибори потрібен, і зміни до Виборчого кодексу потрібні, тому що це дасть більше можливостей для проведення реально демократичних виборів", - сказав він.

Голова парламенту перерахував пункти, які було вирішено прибрати із законопроєкту.

"Деякі пункти були виключені — про встановлення 5% прохідного бар'єра по всій державі. На мій погляд, це нереальний показник. Є досить сильні рухи та об'єднання, але вони не будуть покривати всю країну, і таким чином ми обмежуємо можливості виборців вибрати ту чи іншу партію. ​​Що стосується показника у 2/3 (були припущення про те, щоб не йшли на місцеві вибори партії, які не представлені у 2/3 регіонів країни — ред.), то мало які політичні партії зможуть забезпечити таке представництво у всіх регіонах. Тому було вирішено відкласти це питання. Швидше за все, цього не буде, але рішення ухвалюватиме ВР", — сказав він.

Читайте також

Раніше Разумков розповів, коли в Україні закінчиться епоха бідності.

Джерело Україна 24 Теги