Переселенці зможуть без обмежень голосувати на виборах — нардеп із "Слуги народу"

Депутат з фракції "Слуга народу" розповів, коли переселенці зможуть віддати голос на виборах та референдумі

Переселенці зможуть без обмежень голосувати на виборах — нардеп із "Слуги народу"

Переселенцям скасують обмеження по голосуванню на виборах. Про це розповів нардеп з фракції "Слуга народу" Олександр Качура в ефірі каналу "Україна 24".

"Зараз на жаль, ці території (Крим та окупований Донбас — ред.) не зможуть з об’єктивних причин брати участь у референдумі, так само як і у виборах. Як тільки припиниться ситуація, яка склалася, тоді й на тих територіях можна буде проводити референдум. Ми спрощуємо для переселенців можливість голосувати. Це була моя принципова позиція", — сказав він. 

Качура розповів, що відповідний комітет у Верховній Раді працює над змінами до законодавства щодо виборів.

"Я член профільного комітету. Ми напрацьовуємо зараз пакетні зміни до виборчого кодексу та проголосуємо на найближчих сесіях. Всі обмеження, які зараз є, вони будуть прибрані. Громадяни України, які народилися в Донецькій та Луганській областях і там зареєстровані, зможуть проголосувати, якщо вони проживають на підконтрольній території України. Всі права українських громадян на окупованих територіях, на Донбасі чи Криму, будуть відновлені. Вони зможуть як виборці брати участь у всіх видах виборів", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів в інтерв'ю телеканалу "Україна 24", що закон про референдум в Україні передбачатиме можливість голосування для жителів окупованих районів Донбасу та Криму.

Джерело Україна 24 Теги