Зеленський шукає нові інструменти проти Росії - експерт

Експерт-міжнародник розповів, як Україна повинна діяти в питанні конфлікту на Донбасі

Зеленський шукає нові інструменти проти Росії - експерт

Політику України щодо санкцій проти Росії прокоментував  міжнародний експерт Тарас Семенюк в ефірі каналу "Україна 24".

"Всі очікували від президента Зеленського, що він піде на поводу в Росії, що він буде знімати санкції та ставитися поблажливо до Росії. Але хочу нагадати, що два тижні тому Зеленський підписав указ, яким поновив санкції проти Росії. Тобто Зеленський все-таки проводить політику такого санкційного тиску на Росію", — сказав він. 

За словами експерта, послідовність такої політики свідчить про те, що позиція Росії Україні не подобається.

"Це означає, що немає консенсусу, що Росія не хоче виконувати свої умови, і тому Зеленський продовжує санкції, зокрема накладення санкцій на російські сайти, тощо. Це така політика Офісу президента, щоб показати послідовність української сторони в очах міжнародної спільноти. Тому що Росія повторює свою позицію вже в сотий раз – "их там нет", що ми чули протягом останніх 6 років. Зараз це перетворюється більше у "ми взагалі тут ні до чого, це ваш внутрішній конфлікт, ідіть домовляйтесь з Донецьком і Луганськом". 

Експерт розповів, що Україна повинна діяти рішуче та пропонувати свій план.

"Україна має доволі конструктивну позицію. Розширення групи з Мінських переговорів свідчить про те, що Зеленський шукає додаткових інструментів, щоб натиснути на Росію і запропонувати свій план по Донбасу. Бо якщо в нас не буде свого плану, то такий план нам будуть накидати в Кремлі, писати в Берліні чи Парижі. Це, я вважаю, певною мірою є україноцентрична позиція, яка покликана на те, щоб змусити Росію виконувати свої зобов’язання. А всі санкції, про які ми ведемо мову, європейські, США, санкції через анексію Криму, прив’язані чітко до виконання умов Росією. Наприклад, виведення військ з Донбасу. Це перше, що має зробити Росія. Тоді можна говорити про послаблення фінансових санкцій. Щодо Криму те саме. Якщо Росія його не залишить, санкції зберігатимуться", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Раніше політолог Антон Кучухідзе в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що вимогою скасувати санкції заради припинення вогню на Донбасі Росія визнала, що веде цей вогонь.

Джерело Україна 24 Теги