Росія визнала свою присутність на Донбасі - політолог про заяву в ООН

Росіяни суперечать собі – "их же там нет". То який вогонь вони збираються припиняти?

Росія визнала свою присутність на Донбасі - політолог про заяву в ООН

Політолог Антон Кучухідзе в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив, що вимогою скасувати санкції заради припинення вогню на Донбасі Росія визнала, що веде цей вогонь.

«Те, що Росія вимагає скасування санкцій проти неї через пандемію коронавірусної інфекції – це абсолютний шантаж. Росіяни суперечать собі – «их же там нет». То який вогонь вони збираються припиняти? Вони ж кажуть, що в них опосередкований вплив на представників на непідконтрольних територіях. Тобто вони таким чином прямим текстом визнали свою участь безпосередньо військову, і не так дипломатично, як раніше: ніби у нас є вплив і російські військові виконують деякі завдання. Ні, вогонь веде Російська Федерація», - зазначив політолог.

Читайте також: Це викручування рук - експерт про заяви Росії щодо Донбасу

За його словами, Україна робить правильні кроки на дипломатичному рівні щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

«Наш МЗС почав працювати не реактивно, а активно. Вони почали формувати певні питання в порядок денний. І ця історія з Тристоронньою контактною групою вселила дуже велику енергію, коли Україна показала, що в «ЛНР» і «ДНР» є люди з російськими паспортами, і Україна готова розмовляти з українцями з того боку, а не з росіянами. Багато речей зроблено. Зрозуміло, люди хочуть, щоб війна припинилася, але для дипломатії інколи треба зробити 10 тис. кроків, щоб дійти до фіналу. І ці кроки позитивні для посилення позиції України», - наголосив Кучухідзе.

Популярні відео

Нагадаємо, під час Ради безпеки ООН російський представник заявив, що без скасування санкцій не можна говорити про глобальне припинення вогню. Водночас спікер української делегації в ООН Олег Ніколаєнко зазначив, що раніше Росія заявляла про припинення санкцій лише в контексті боротьби з пандемією коронавірусної інфекції.

Раніше віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков в ефірі каналу "Україна 24" відповів на звинувачення Росії у зриві переговорів Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги