Скандал у Кагарлику: нардепи зберуться, щоб перевірити одну підозру

Керівництво поліції розформувало Кагарлицький підрозділ, є припущення, що такі випадки були непоодинокими

Скандал у Кагарлику: нардепи зберуться, щоб перевірити одну підозру

Нардеп від фракції «Слуга народу», голова комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, що комітет збирається на закрите засідання, щоб з'ясувати, чи ситуація в Кагарлику - це системне явище в цьому поліцейському підрозділі чи це окремо взятий випадок.

«Оскільки керівництво поліції вирішило розформувати весь (Кагарлицький – ред.) підрозділ, є припущення, що такі випадки були непоодинокі. Можливо, саме ці особи вчиняли і інші злочини раніше, що може кваліфікуватися як катування. Можливо, були інші співробітники цього підрозділу, які вчиняли такі дії. Крім того, ми запросили інформацію в Нацполіції, особливо в підрозділу внутрішньої безпеки, щодо скарг, які надходили від громадян на дії поліцейських цього підрозділу», - зазначив нардеп.

Читайте також: "Моральні покидьки": у Авакова зробили жорстку заяву щодо подій у Кагарлику

За його словами, до понеділка 1 червня депутати вже матимуть і цифри, і конкретно від кого надходили скарги. Монастирський не виключив, що переатестація поліцейських може бути розширена.  

«Залучений до процесуального керівництва цією справою спеціальний департамент Офісу генерального прокурора, який якраз спеціалізується на узагальненні протидії катуванням в органах поліції. У них є факти, і ми їх також запросили, вони мають надати факти щодо інших випадків в інших підрозділах в Україні. Якщо такі випадки будуть масово підтверджуватись, то я думаю, що можна буде говорити про більш широку переатестацію», - заявив депутат.

Популярні відео

Нагадаємо, в місті Кагарлику жінка 1994 року звернулася до місцевої лікарні. Вона розповіла, що її побили і зґвалтували двоє співробітників поліції, які викликали її на допит в якості свідка у справі про крадіжку майна. Після інциденту підозрювані поліцейські були затримані, відділення поліції розформували.

Лідер Радикальної партії України Олег Ляшко в ефірі каналу "Україна 24" закликав максимально жорстко покарати працівників поліції, які підозрюються в побитті і зґвалтуванні жінки в місті Кагарлику на Київщині.

Джерело Україна 24 Теги