У Раді готують новий закон про люстрацію: подробиці від Стефанчука

Людина має нести відповідальність лише за вчинене нею діяння

У Раді готують новий закон про люстрацію: подробиці від Стефанчука

Перший заступник голови Верховної Ради, нардеп із фракції «Слуга народу» Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про розробку законопроекту про люстрацію в Україні.

«Зараз Мін'юст займається законопроектом про люстрацію. Як він з’явиться, то ми подивимось. Я цю ситуацію оцінюю виключно як юрист, я глибоко переконаний, що в попередній редакції закону про люстрацію закладено багато мін, які звели нанівець ті прагнення щодо очищення влади. Тому що був порушений основний принцип – і це зазначає ЄСПЛ – індивідуальності від відповідальності. Тобто людина має нести відповідальність лише за вчинене нею діяння», - наголосив нардеп.

За його словами, Рада не буде відкладати голосування цього законопроекту.

«Давайте дочекаємося законопроекту від Міністерства юстиції, тому що це їх парафія. І тоді ми вже його розглянемо і дамо свою позицію в парламенті якості чи не якості цього закону. Як тільки входить законопроект в Раду – мінімум місяць для того, щоб він був прийнятий. Ми не будемо відкладати його розгляд – тому що це питання про права людини. І взагалі політика президента Зеленського – про права людини», - зазначив Стефанчук.   

Популярні відео

Нагадаємо, Міністерство юстиції України розробило законопроєкт, котрий звужує коло осіб, які підпадають під люстрацію.

Верховна Рада у вересні 2014 року ухвалила Закон «Про очищення влади» (люстрацію). Ним забороняється обіймати певні високі посади на державній службі особам, які обіймали сукупно не менше одного року визначені законом посади на державній службі у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року. Нині у Єдиному державному реєстрі осіб, щодо яких застосовано положення закону України «Про очищення влади», перебувають 893 особи.

Європейський суд з прав людини вирішив, що закон про очищення влади застосовується до дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників лише на тій підставі, що вони обіймали посади на державній службі упродовж більш ніж року за часів президентства Януковича або на підставі зайняття посад у Комуністичній партії до 1991 року.

Джерело Україна 24 Теги