Важлива обіцянка Зеленського: Стефанчук розповів, навіщо Україні закон про референдум

Віце-спікер повідомив, на якому етапі перебуває підготовка закону

Важлива обіцянка Зеленського: Стефанчук розповів, навіщо Україні закон про референдум

Закон про референдум в Україні є ключовим пунктом у програмі влади, без нього українці не зможуть реалізувати себе як вищого суверена в своїй державі

Про це в ефірі каналу "Украина 24" заявив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук.

"Програма президента Володимира Заленського розбита на блоки. Перший блок - народовладдя. В цьому блоці перший закон, який ми внесемо - про народовладдя. Це не один закон, і він складається з декількох етапів. Перший етап - створення законопроекту про український референдум", - заявив він.

Читайте також

Віцеспікер нагадав, що в Україні закон про референдум був прийнятий 1991 року.

"Потім була прийнята Конституція 1996 року, яка по-іншому врегулювала це питання. В 2012 році був прийнятий новий закон про всеукраїнський референдум, а в 2018 році Конституційний суд його скасував. Результат цього один - на 28 році незалежності Україна не має фундаментального законодавчого акту, яким регламентується реалізація права народу на виявлення себе як вищого суверена в своїй державі", - зазначив він.

За словами Стефанчука, текст нинішнього закону про референдум був підготовлений ще в жовтні, але зараз він проходить стадію обговорень у суспільстві та в експертному середовищі.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше політолог Максим Джигун в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, чи на часі в Україні піднімати питання закону про референдум.

Джерело Україна 24 Теги