Експрем'єр назвав чотири умови для вступу України до ЄС і НАТО

Арсеній Яценюк закликав українську владу визначитися з пріоритетами

Експрем'єр назвав чотири умови для вступу України до ЄС і НАТО

Колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що Україна може стати членом НАТО і Європейського союзу.

Яценюк вважає, що євроатлантична інтеграція України відбуватиметься за чотирьох умов:

"Встановити цілі, мати проукраїнську коаліцію в Європейському союзі, мати прозахідну коаліцію в українській владі, мати потужне лідерство з боку Сполучених Штатів".

Читайте також: Євроінтеграція України: експрем'єр сказав, у що потрібно включитися Києву

Він наголосив, що Україна насамперед має чітко визначити цілі.

"Чи буде Україна членом Європейського союзу? Треба чітко сказати, так або ні. Ми розуміємо, що це буде довга складна тяжка дорога. Але ми маємо чітко сказати українському народу - ось той шлях, яким ми йдемо. Маємо також відповісти на питання, чи стане Україна членом НАТО і які передумови необхідно виконати для цього. Ми повинні виконати домашнє завдання. Але українському керівництву і народу треба розуміти, чи визначені такі цілі і чи є вони досяжними", - заявив експрем'єр.

Яценюк додав, що Україна потребує підтримки Заходу.

"В Європейському союзі нам потрібна проукраїнська коаліція. Наші польські, латвійські друзі - це ті, хто справді хоче бачити Україну частиною великої єдиної родини ЄС", - пояснив він.

Він також підкреслив, що цифри щодо імплементації Угоди про зону вільної торгівлі "не такі оптимістичні, як він очікував". У 2014-2015 роках виконання встановленого урядом плану дій щодо ЗВТ перевищувало 94%. На сьогодні це лише приблизно 38%.

Популярні відео

Нагадаємо, колишній спеціальний представник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що НАТО повинно змінити свої правила заради членства України.

Джерело Україна 24 Теги