Постріл собі в ногу - заступник голови МЗС про новий план Росії в ООН

Євген Єнін пояснив, як вдалось завадити планам Кремля в ООН

Постріл собі в ногу - заступник голови МЗС про новий план Росії в ООН

Ініціатива Росії щодо проведення в Раді безпеки ООН неформальної відеоконференції з жителями окупованого Криму стане для Кремля "пострілом собі в ногу".

Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

Заступник голови МЗС нагадав, що Україна разом з партнерами ще 6 березня провела неформальне засідання членів Ради безпеки ООН, присвячене ситуації в Криму.

"Тоді міжнародна спільнота рішуче засудила Росію за тимчасову окупацію українського півострова і порушення прав людини. І аби хоч якось виправити свій медійний і політичний провал у березні, російська делегація не знайшла нічого кращого, ніж скористатися аналогічною формулою, яку було задіяно Україною і її партнерами, і організувати неформальну інтернет-дискусію щодо Криму для членів Радбезу і запрошених осіб", - зазначив він.

Читайте також

За словами Єніна, було заздалегідь відомо про запрошення російською стороною до дискусії представників громадянського суспільства та ЗМІ Криму, а також про наміри запросити представників окупаційної влади Криму, проти яких діють міжнародні санкції.

"Але Україні та її партнерам вдалося цьому запобігти. Тому, на мою думку, Росія вкотре намагається вистрілити собі в ногу, ми не почуємо там нічого нового... По-перше, росіяни або їх актори зачитають чергову мантру про чергове "возз’єднання кримського народу з РФ", а міжнародна спільнота повторить базові істини, які нам давно відомі – що Кримський півострів тимчасово окупований, Росія – держава окупант, і окупаційна влада має припинити порушення прав людини", - наголосив він.

Зазначимо, що Російська Федерація заявила про намір 21 травня провести в Раді безпеки ООН неформальну відеоконференцію з жителями окупованого Криму. За день до цього США та міжнародні партнери України звернулись до Кремля з вимогою повернути Україні повний контроль над півостровом.

Єнін також запевнив, що МЗС працює над кейсами проти Росії в міжнародних судах у повному обсязі.

"Жоден процес не призупинено, всі матеріали для судових слухань готуються і будуть подані вчасно. Наша команда на сьогоднішній момент працює на відмінно. Буквально до кінця цього тижня, а саме 22 травня, ми плануємо подачу меморандуму до Міжнародного морського трибуналу проти РФ у справі проти незаконного затримання трьох кораблів ВМСУ та 24 членів їх екіпажів… Ми на максимальному рівні вимагатимемо компенсації збитків нашим морякам – як матеріальних, так і моральних збитків", - заявив урядовець.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше історик Українського інституту національної пам'яті Максим Майоров в ефірі каналу "Україна 24" назвав геноцидом політику Росії щодо кримських татар.

Джерело Україна 24 Теги