Політолог назвав головну умову для успіху пенсійної реформи Зеленського

Пенсійна система зараз сильно навантажена по всьому світу, зазначив Тарас Загородній

Політолог назвав головну умову для успіху пенсійної реформи Зеленського

Пенсійну реформу в Україні потрібно було запроваджувати ще 20 років тому, але її успіх залежить тільки від стабільності української економіки. Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" політолог Тарас Загородній, коментуючи прес-конференцію президента України Володимира Зеленського.

Нагадаємо, Зеленський на прес-конференції в Києві 20 травня заявив, що Міністерство соціальної політики найближчим часом презентує проект пенсійної реформи, а також пообіцяв додаткові виплати пенсіонерам старше 75 років.

Як зазначив Загородній, тільки з нормально працюючою економікою можна говорити про підвищення пенсій в Україні.

"Пенсійне забезпечення – проблема не тільки України, але й усіх країн. Пенсійна система сильно навантажена зараз по всьому світу, тому що тривалість життя значно збільшилась у всіх країнах, а кількість людей, яка забезпечує всіх пенсіонерів, не така велика. Україна теж зіткнулася з такою проблемою. У нас реформування пенсійного забезпечення повинно було відбуватися ще 20 років тому. Було зрозуміло, що через погану демографію ми зіштовхнемося з такою проблемою", - розповів він.

Читайте також

Експерт нагадав, що Зеленський на прес-конференції розділяв питання підвищення виплат для тих, кому за 80, і наступний етап пенсійної реформи.

"Але потрібно зрозуміти, що другий рівень пенсійного накопичення може забезпечити тільки постійно працююча диверсифікована економіка, де не відбуваються постійні кризи і девальвація гривні відносно долара. Якщо буде нестабільна валюта і нестабільна економіка, громадяни будуть уникати сплати в накопичувальну систему, тому що вони не будуть знати, скільки буде коштувати гривня через 20 років", - пояснив Загородній.

Популярні відео

Нагадаємо, колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк 12 травня заявив в ефірі "Україна 24", що в держбюджеті в найближчі тижні закінчаться гроші на соціальні виплати.

Джерело Україна 24 Теги