Чого хоче Путін - ексміністр дав пораду для переговорів щодо Донбасу

Одна справа – говорити з Путінім, і це необхідно; інша справа – це артикулювати позицію України без стратегії

Чого хоче Путін - ексміністр дав пораду для переговорів щодо Донбасу

Екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про необхідність перемовин у різних форматах щодо питання війни на Донбасі.

«Зараз проводиться багато самітів онлайн щодо ситуації на Донбасі. Деякі гірші, деякі результативніші. Але питання в тому, що Путін на сьогодні не готовий іти вперед без того, щоб отримувати критичні для нього речі – і він не хоче одночасно позбутися впливу на Україну. Тут треба провести чітку лінію: одна справа – говорити з Путінім, і це необхідно; інша справа – це артикулювати позицію України без стратегії», - зазначив екс-міністр.

Читайте також: "Ми ставимо представникам Донбасу три запитання": Олексій Резніков про переговори по ОРДЛО

За його словами, Путін грає на те, щоб пом’якшити санкції проти Росії - це одна з небагатьох перемог, яку він бачить для себе, при чому її можна «продати» назовні і головне – всередині Росії.

«А що з російською паспортизацією? Я намагаюся усім пояснити, що ця паспортизація взагалі міняє всю можливу стратегію реінтеграції Донбасу. А про це ми будемо домовлятися чи ні? Тому зустріч (у «нормандському форматі» - ред.) звичайно потрібна. Путін її уникатиме найближчим часом, хоча в нього ситуація не зовсім проста», - наголосив Клімкін.

Популярні відео

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підвищив статус української делегації в Тристоронній контактній групі, ввівши до неї чинних представників влади. До делегації увійшов віцепрем'єр Олексій Резніков, народні депутати та заступники міністрів.

Український дипломат Василь Філіпчук в ефірі "Україна 24" пояснив рішення Зеленського щодо Донбасу.