"Слуга народу" повертає борги - політолог про резонансний закон

Ухвалення закону про всеукраїнський референдум є "вимогою життя", вважає Володимир Фесенко

"Слуга народу" повертає борги - політолог про резонансний закон

Закон про всеукраїнський референдум необхідний для України, він дозволить чинній владі виконати одну зі своїх ключових обіцянок.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" політолог Володимир Фесенко.

"Я б назвав цей законопроект поверненням боргів, тому що законопроект про всеукраїнський референдум - це частина ініціатив "Слуги народу" щодо народовладдя, які вони обіцяли розглянути в першу чергу. Це треба зробити, тому що в нас зараз немає легітимного закону про всеукраїнський референдум. Закон, який був раніше, називали "законом Лавриновича". Він був за часів президентства Віктора Януковича ухвалений, його Конституційний суд скасував як неконституційний", - сказав Фесенко.

Читайте також

Експерт назвав ухвалення закону про референдум "вимогою життя", тим більше, що президент Володимир Зеленський обіцяв, що питання про можливість придбання сільськогосподарської землі іноземцями має бути винесено на референдум.

На питання, як швидко можна буде провести референдум у разі ухвалення закону, Фесенко відповів:

"Є процедура, розділ Конституції про вибори і референдуми. Є загальні правила - 3 млн підписів треба зібрати, ініціативні групи висувають ініціативу з формулюваннями запитань, потім надсилаються документи і підписи громадян у Центральну виборчу комісію. Далі, якщо все гаразд, президент видає указ про проведення референдуму за два чи три місяці. Якщо закон буде ухвалений і влітку хтось ініціює референдум, то до кінця року можна зробити".

Як відомо, законопроект президента Володимира Зеленського про референдум Верховна Рада може розглянути вже у найближчі тижні. Раніше Конституційний Суд визнав законопроект таким, що відповідає Конституції.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше політолог Максим Джигун в ефірі "Україна 24" розповів, чи вчасно в Україні піднімати питання закону про референдум.

Джерело Україна 24 Теги