Чи потрібен Україні референдум: політолог розповів про ризики

Політолог пояснив, що важливо враховувати при розгляді закону про референдум

Чи потрібен Україні референдум: політолог розповів про ризики

Про те, чи своєчасно в Україні підіймати питання закону про референдум, пояснив політолог Максим Джигун в ефірі каналу "Україна 24".

"Питання референдуму було актуальним впродовж всіх років незалежності України. Ми пам'ятаємо, скільки разів намагалися ініціювати цей процес. Водночас використання референдуму повинно бути дуже обережним і виваженим, оскільки думка суспільства і більшості не завжди є компетентною і правильною.

Законодавчо ініціювати питання референдуму важливо, і перелік питань, який може на ньому обговорюватися, повинен бути дуже виваженим з точки зору дотримання питань національної безпеки та інших важливих факторів. Але, звичайно, українці мають право висловлювати свою думку, це рух в потрібному напрямку ", - сказав він.

Політолог уточнив, що бували випадки, коли успішними були якраз рішення, які навряд чи були б підтримані більшістю.

"Багато політиків світового рівня, які мають великі досягнення у своїй діяльності, приймали рішення, які були непопулярні, але приносили потрібний результат. Тому список того, що може виноситися на референдум, має бути ретельно вивірений", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

18 травня відбудеться друге публічне обговорення "Всеукраїнський референдум: відкритий діалог з громадянами".

22 квітня перший заступник голови Ради, представник Президента в парламенті Руслан Стефанчук в ході експертного обговорення законопроєкту повідомив, що законопроєкт про всеукраїнський референдум мають намір зареєструвати у Верховній Раді після закінчення карантину. У документі, крім іншого, пропонується ввести можливість скасування ухвалених парламентом законів на всеукраїнському референдумі.

Раніше у "Слузі народу" назвали головну особливість майбутніх місцевих виборів.

Джерело Україна 24 Теги