Це ключова проблема для влади – політолог про вибори на Донбасі

Дискусія про терміни виборів йде повним ходом

Це ключова проблема для влади – політолог про вибори на Донбасі

Правляча коаліція в Україні розраховує провести восени місцеві вибори як на підконтрольних територіях, так і в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Вибори в ОРДЛО є "каменем спотикання" для влади.

Про це розповів в ефірі "Україна 24" політичний та економічний експерт Валерій Клочок.

"Парламент стане ключовим інструментом у питанні оголошення чи не оголошення місцевих виборів. Сьогодні вже точиться дискусія про те, чи вони можуть відбутися в терміни, передбачені Конституцією України – це остання неділя жовтня п’ятого року", - зазначив експерт.

Читайте також

Клочок нагадав, що, згідно з Конституцією, ці вибори має оголосити Верховна Рада відповідною постановою.

"Бажання правлячої коаліції на сьогодні непереборне щодо проведення виборів одночасно на підконтрольній та непідконтрольній територіях. Це буде головним "каменем спотикання", який буде постійно висіти, як дамоклів меч, над усім парламентом і, в першу чергу, над Офісом президента, оскільки в їхніх руках ініціатива щодо порядку денного формування роботи парламенту у період, коли він уже вийшов з карантину, та в літній період", - заявив він.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше відомий журналіст Дмитро Гордон в ефірі каналу "Україна 24" дав прогноз, чи відбудуться місцеві вибори на Донбасі поточного року.

Раніше українська сторона на переговорах в Мінську неодноразово наголошувала, що місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть відбутися в жовтні 2020 року відповідно до Конституції і законодавства України.

Умовою для проведення виборів українська сторона називає отримання контролю над окупованою територією Донбасу, кордоном і виведення всіх незаконних збройних формувань.

Джерело Україна 24 Теги