"На це готові всі" - журналіст зробив пропозицію щодо переговорів по Донбасу

Журналіст Валерій Калниш розповів про те, що потрібно зробити з Мінськими угодами та чому

"На це готові всі" - журналіст зробив пропозицію щодо переговорів по Донбасу

Відбулося перше засідання Тристоронньої контактної групи з оновленою українською делегацією. Як ініціатива української сторони може вплинути на хід переговорів, розповів журналіст Валерій Калниш в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо ми вважаємо, що мінський майданчик є єдиним майданчиком, то, можливо, агресивна позиція української сторони може зашкодити. Інша річ, якщо ми ставимося до мінських переговорів, як до чогось з минулого, що не працює або треба перезавантажити. Якщо виходити з національного інтересу — минув час, коли можна було домовлятися в рамках непрацюючого формату ", - сказав журналіст.

Мінський формат вже давно пора переглянути, вважає Калниш.

"Ми не можемо домовитися вже роки й роки про порядок, як читати Мінські угоди. Тому мені здається, що треба взяти та визнати, що цей формат неробочий. Можна за нього триматися, можна апелювати до того, що це єдиний документ, де Росія якимось чином зафіксувала свою присутність на Донбасі, і рухатися по цій формулі. Але мені здається, цей формат уже вичерпав себе і, напевно, потрібно шукати новий майданчик", — сказав він.

Журналіст зазначив, що за фактом, переглянути угоди вже готові всі сторони переговорів.

"Треба входити в нові переговори. Тим більше з огляду на заяви української сторони про те, що нам треба переглянути та переписати Мінські угоди. Російська сторона на це не йде категорично, і ми, по суті, впираємося в стіну. Питання тільки в тому, хто більше отримає вигоди, хто першим зробить цей крок, на який готові вже всі сторони", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Нагадаємо, раніше голова фракції "Голос" у Верховній Раді Сергій Рахманін в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що Мінський процес - це труп, який оживити вже неможливо.

Джерело Україна 24 Теги