Не всі країни ЄС хочуть розширення - екс-міністр про перспективи України

Колишній очільник МЗС розповів, яких стандартів потрібно дотримуватися Україні, щоб вступити до Євросоюзу

Не всі країни ЄС хочуть розширення - екс-міністр про перспективи України

Про перспективи України в Європі висловився ексміністр закордонних справ, дипломат Володимир Огризко в ефірі каналу "Україна 24".

"Потрібно розуміти, що не всі країни-члени Європейського Союзу хочуть розширення. Ми зараз це можемо бачити на прикладі Балканських країн. Це непростий процес. Але якщо є країна, у якій є достатньо аргументів про те, що вона готова, навряд чи можна знайти логічні аргументи проти. Питання просте: чим раніше ми прийдемо до певних критеріїв і стандартів, тим швидше можна буде ставити питання про членство ", - сказав він.

Огризко розповів, до яких саме стандартів потрібно прагнути Україні.

"Почнемо з найпростішого: судова система. Хіба можна уявити країну ЄС, де суди продаються і купуються? Звичайно, ні. Правоохоронна система в цілому, боротьба з корупцією, і так далі" ,- заявив ексміністр.

Дипломат вважає, що якщо є бажання і політична воля, уряд України може вирішити проблеми в цих сферах за рік-два.

Також Огризко додав, що Саміт східного партнерства може стати інструментом, який допоможе Україні швидше отримати членство в ЄС.

"Дуже добре, що такий формат існує, він дає нам додаткові можливості в досягненні стандартів. Зараз на порядку денному, крім звичайного безвізу, стоїть промисловий безвіз, який означає, що українські промислові товари матимуть вільний рух на ринку ЄС. Тим більше, три країни Союзу - Україна, Молдова і Грузія - вже підписали Угоду про асоціацію", - зауважив дипломат.

Читайте також

Популярні відео

Джерело Україна 24 Теги