Війна на Донбасі: політолог назвав головну проблему України після перемоги

Експерт з питань міжнародної політики розповів, які питання повинна поставити Україна у розв'язанні проблеми Донбасу

Війна на Донбасі: політолог назвав головну проблему України після перемоги

Україна не має стратегії реінтеграції Донбасу, заявив експерт з питань міжнародної політики Ілля Куса в ефірі каналу "Україна 24".

"От уявімо, що завтра російські війська підуть звідти. У нас є можливість реінтегрувати цю територію назад? Як це відбувається? Ми просто заходимо, і все, і всі повертаються до нормального життя?", - зазначив Куса.

За його словами, у нас немає ніякого стратегічного розуміння, як ми бачимо вихід з конфлікту.

"У нас є багато поглядів у суспільстві, які можуть по-різному звучати, є погляди політичних партій у вигляді коментарів і заяв, але немає стратегічного бачення України як держави", — сказав він.

Експерт пояснив, що має робити українська влада і чого вона не робить.

"Ми повинні відповісти на питання: як ми бачимо вихід з конфлікту, що для нас прийнятно, які є червоні лінії. Чи є для нас Мінські угоди в даному виді прийнятними, чи будемо ми їх виконувати або, можливо, ми хочемо вийти на Мінськ- 3. Росія чітко дала зрозуміти, що ніякого контролю над кордоном не буде до виборів як мінімум. А ми продовжуємо вести переговори, давати різні поради та спекулювати тим, чи будуть місцеві вибори на Донбасі в жовтні цього року", — сказав політолог.

"Переговори потрібні, але в тому вигляді, який зараз мають Мінські угоди, вони не можуть бути базою для мирного врегулювання, тому що це рамковий документ", -— додав експерт.

Читайте також

Популярні відео

Раніше Володимир Зеленський оновив склад української делегації в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях. Тепер до неї увійшов, зокрема, віцепрем'єр-міністр, міністр з реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, народні депутати та заступники міністрів.

Джерело Україна 24 Теги