В "Слузі народу" подумують про звільнення голови Нацбанку

Народний депутат Олександр Качура розповів, які питання збирається поставити голові НБУ Якову Смолію під час звіту в Раді

В "Слузі народу" подумують про звільнення голови Нацбанку

В "Слузі народу" хочуть підняти питання про звільнення голови Національного банка України Якова Смолія. Про це заявив народний депутат Олександр Качура в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи звіт Смолія в парламенті, який повинен пройти на завтрашньому засіданні.

"Я буду ставити питання, бо він (Яків Смолій - ред.) давно керує НБУ. У мене питання по діяльності Гонтаревої (ексголова НБУ - ред.) і банкопаду. Він теж до цього питання притягувався і керував питаннями повернення депозитів мільйонам громадян, які вклали свої кошти, які виводилися з ринку без будь-яких підстав. У мене є купа матеріалів, коли за політично вмотивованими рішеннями виводилися гроші підприємців, які не хотіли йти на домовленості з керівництвом НБУ", — заявив він.

Качура заявив, що підніме питання висловлення недовіри Смолію.

"У мене питання: якою далі буде політика? Чи може ця особа займати цю посаду? Я хочу, щоб парламент ухвавлив рішення, чи продовжуватимемо ми політику Гонтаревої та компанії, чи потрібно змінювати керівництво Нацбанку... Якщо ми за результатами звіту побачимо, що людина продовжує ту грабіжницьку політику, яку вів попередній керівник — значить, цю політику треба зупинити. Законні підстави є — висловлення недовіри голові НБУ. Ми цю процедуру можемо запустити, я буду підіймати питання, це моя позиція, яку підтримує половина фракції", — сказав він.

Раніше перша заступниця глави Національного банку України Катерина Рожкова розповіла в ефірі каналу "Україна 24", якою буде в Україні інфляція після карантину.

Читайте також

Популярні відео

Джерело Україна 24 Теги