В Україні перепис населення відклали ще на рік — подробиці від нардепа

"З'ясувалося, що для перепису населення потрібні мільярди, і їх потрібно десь брати", – сказала Ірина Верещук

В Україні перепис населення відклали ще на рік — подробиці від нардепа

Перепис населення в Україні відкладено ще на рік. Чому у 2022 році неможливо провести в Україні цю процедуру, в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" повідомила народний депутат від фракції "Слуга народу" Ірина Верещук.

"Якщо я правильно розумію, це буде повноцінний перепис населення, тобто від будинку до будинку, щоб ми чітко знали, скільки у нас людей. Це було нашим програмним кроком, ми говорили, що почнемо з перепису. Але з'ясувалося, що це мільярди, і їх потрібно закласти в бюджет і десь взяти. А якщо взяти, то від когось забрати. Нормально, що це буде у 2023 році, через те, що у 2022 в нас немає таких коштів - потрібно на безпеку, оборону, субсидії. Нормально, що перепис буде, ненормально, що ми не розрахували свої сили, спочатку пообіцявши, але зробивши фальстарт з Дубілетом і тим переписом, чи буде довіра до таких показників?", - зазначила нардеп.

Читайте також: Позбавлення громадянства України через паспорт РФ: юрист пояснив, чи це законно

Нагадаємо, що в січні 2020 року Дмитро Дубілет, який на той момент обіймав посаду міністра Кабміну, опублікував у соцмережі результати оцінки населення України щодо так званого електронного перепису. При цьому метод, до якого вдалися, щоб підрахувати кількість українців, був нестандартним. Його вивели за формулою, в яку заклали показники трьох методів підрахунку.

Так, під час підрахунку враховували опитування домогосподарств, державні реєстри та дані мобільних операторів. Бралися також дані Держстату про вік і гендерну приналежність населення, дані реєстрів обов'язкового державного соціального страхування та Пенсійного фонду, зокрема, для розрахунку кількості людей віком понад 60 років. Третьою складовою у формулі стали дані держреєстру фізосіб, дані про українців, які отримують пенсії, субсидії, а також осіб, які подавалися на закордонний паспорт. У методу знайшлося багато супротивників, однак сам Дубілет вважав, що метод себе виправдовує через те, що похибка склала лише 2,86% та й сам "перепис" виявився майже безплатним.
 
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про планований перепис населення у 2023 році. За його словами, цей перепис буде "незвичайним" через те, що його проводитимуть за допомогою нових технологій.

Крім того, згадуючи про перепис населення, варто нагадати, що Росія доклала зусиль у напрямку вивезення українців з Луганської та Донецької областей. Роздача російських паспортів насправді не має нічого привабливого, вважає російський правозахисник Марк Фейгін. Він зазначив, що ідея про дешеву робочу силу, яку представлятимуть переселенці з територій Донецької та Луганської областей, давно обговорюється в російському уряді. "Насправді вже низку планів з освоєння території Сибіру було озвучено міністром оборони Шойгу, який заявив, що будуватимуться міста в Сибіру. Там коментарі такі, ніби це всього лише передвиборче гасло. Шойгу очолює список "Єдиної Росії" на так званих виборах до Держдуми, і що насправді за цим ніщо не стоїть, що всі ці плани будуть забуті після виборів 17 вересня. Насправді це не так", - сказав Фейгін.

Джерело Україна 24 Теги