Кремль хоче примусити Україну до "Мінська-3" - російський політолог про Донбас

Геополітичні невдачі Заходу підштовхують Росію на нові авантюри, заявив Андрій Піонтковський

Кремль хоче примусити Україну до "Мінська-3" - російський політолог про Донбас

Росія може спровокувати нову ескалацію конфлікту на Донбасі, щоб примусити Україну до підписання "третіх мінських угод".

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" російський політолог Андрій Піонтковський.

"Не тільки на Кремль, а й на всі диктатури світу колосальне враження справила репутаційна катастрофа американців у Кабулі. У Кремлі зараз впевнені, що це свідчить про вихід Америки не просто з Афганістану, а й зі світової арени, що Америка слабка, не здатна захистити своїх союзників. Вони це повторюють щодня, і це надихає їх на нові авантюри. Вибори (в Росії - ред.) тут збіглися як додатковий мотив... Але два великих фактори, які роблять максимально можливою ​​військово-політичну ескалацію - це божевільна ейфорія, коли вони бачать переможену Америку. Залишилося тільки завдати два удари: підкорити Україну, і китайцям підкорити Тайвань, і Захід піде зі світової арени", - сказав російський політолог.

Читайте також: Війська Росії можуть вторгнутися у вісім областей України – генерал СБУ

Також він нагадав, що Україна відмовилася від вимоги глави МЗС Росії Сергія Лаврова "продовжувати звиватися на гачку Мінських угод".

"Україна від цього відмовилася, що зламало всю тактику Москви протягом останніх 6 років. По-моєму, плани зараз такі: якась військова ескалація на Донбасі, яка змусить Україну до третіх мінських угод, що буде вже не гачком, а гаком, на який вони планують остаточно повісити українську державу", - заявив Піонтковський.

Російський політолог Андрій Піонтковський в ефірі телеканалу "Україна 24" також прокоментував візит до окупованого Донецька депутата Держдуми Росії Дмитра Сабліна.

"Цей депутат проговорився - можливо, свідомо і за дорученням зверху про плани, які виношуються в Кремлі. Цілком можливо, що наступного дня після виборів вони підіб'ють підсумки й скажуть, що 600 тис. російських громадян одностайно проголосували на Донбасі за "Єдину Росію", і вони це вважають волевиявленням "вільного ордловського народу", який бажає приєднатися до Росії. У будь-якому разі рівень істерії та ненависті до України на російських каналах неймовірний - заклики про приєднання, звільнення пригноблених росіян тощо. Самій російській верхівці важко буде зіскочити з хвилі цієї істерії. Тому я вважаю неминучою якусь військово-політичну провокацію на Донбасі найближчим часом", - заявив Піонтковський.

Джерело Україна 24 Теги