Війська Росії можуть вторгнутися у вісім областей України – генерал СБУ

Росія хоче позбавити Україну виходу до моря, заявив Василь Вовк

Війська Росії можуть вторгнутися у вісім областей України – генерал СБУ

Російські війська в Білорусі сьогодні не є загрозою для України, однак Кремль не відмовляється від ідеї вторгнення у вісім областей на сході та півдні України.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" екскерівник Головного слідчого управління СБУ, генерал-майор Василь Вовк. На його думку, нова угода на мільярд доларів на постачання російської зброї до Білорусі спрямована не проти України, а проти країн НАТО.

"Я не бачу реальних загроз на сьогодні з боку Білорусі від Росії. Її не цікавлять ані Волинська, ані Рівненська область – це йти проти Західної України, ані Київська – це, вважай, замах на столицю, на всю Україну", - заявив генерал.

Читайте також: Путін хоче увійти в історію як людина, що захопила Україну і Білорусь - журналіст

Водночас Вовк зазначив, що в Кремлі "ніхто нікуди не подів план "Новоросія".

"Він у шухляді – вісім областей... Який не був реалізований тільки завдяки тому, що ми відстояли Харків, Дніпро та Одесу. Це три кити цього плану, три умовні столиці. Вони від цього плану не відмовились. Якщо наші відносини будуть на тому ж поганому рівні, який є сьогодні, не буде нічого робитися щодо Мінських угод – намагання їх виконувати, або переписання, тому що ми розуміємо, які загрози очікують Україну при їх виконанні також – то можете бути впевнені, ми маємо реальну загрозу через рік-два вторгнення російських військ саме в ці вісім областей – Харківська, Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська й Одеська. Ми залишаємося без морів", - підкреслив він.

Читайте також: "Україна і Росія в капкані": політтехнолог про загрозу великої війни між країнами

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський на форумі YES Brainstorming заявив, що ймовірність війни з Росією існує. На запитання про можливість повномасштабної війни з РФ президент відповів:

"Вважаю, може бути... Це найстрашніше, що може бути... Але, на жаль, така ймовірність є".

Зеленський додав, що можлива війна буде найбільшою помилкою Росії.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков у відповідь заявив, що РФ сприйняла заяву Зеленського "з жалем".

"Ми не хотіли б вдаватися до якихось апокаліптичних очікувань", - сказав Пєсков.

Джерело Україна 24 Теги